Субота, 17.02.2018, 22:20
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Для користувачів » Ваші статті для газети » Сільський зелений туризм (Його розвиток в Україні гальмується через ...)
Сільський зелений туризм
teoДата: П`ятниця, 09.07.2010, 13:22 | Повідомлення # 1
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 15
Репутація: 0
Статус: Offline
Села запрошують туристів. Сільський зелений туризм міг би приносити велику користь українському селу і нам з вами, але поки що ця перспективна справа в державі не знаходить суттєвої підтримки

Літо. Спека. Сезон відпусток. Хочеться на волю, на чисті води, на природу. Хто із мешканців забетонованого, розігрітого літнім сонцем міста не хотів би прокинутися у прохолодній хаті-мазанці, з'їсти щедрий селянський сніданок, походити босоніж шовковою зеленою травичкою, порибалити біля тихої річки? Усі ці принадливі пропозиції, а крім того - освячені традиціями вистави-дійства на великі свята, участь у старовинних народних промислах, прогулянки історичними місцями і багато, багато іншого - надає стомленим від життя в урбанізованому середовищі відпочиваючим сільський, або, як ще його називають, зелений туризм. Гостинністю українське село славилося завжди. То що ж гальмує в Україні розвиток однієї з найперспективніших галузей туризму?

Можливо, до того дійшла цивілізація в світі, що тепер городяни в Європі часто надають перевагу відпочинкові на селі. Україна - не виняток. У нас дві третини населення мешкають в містах. Тому не дивно, що для багатьох міських дітей, які вважають, що хліб росте на дереві, екскурсія до села була б надзвичайно цікавою. Крім того, сільський відпочинок дешевший за поїздку на море чи до якогось пансіонату. Такий відпочинок в Карпатах коштує в середньому близько 90 гривень за добу з харчуванням, а у Черкаській та Київській областях - від 40 до 70-ти.

Це вихід для сімей з дітьми. По-перше, це надає можливість щоранку і щовечора пити щойно надоєне коров'яче молоко. По-друге - подивитись, як тчуть, виготовляють ліжники, пасуть корів і живуть без телевізора. Також повернутися до традицій, спокою, тиші, зеленої природи після шумного життя у мегаполісі. Можливо, саме тому цей різновид туризму називають ще зеленим.

Його розвиток в Україні гальмується через відсутність інфраструктури. Такі доступні в місті елементарні речі, як газ, гаряча вода в крані, зв'язок, транспорт, свіжа преса тощо, у багатьох наших селах часто є атрибутами недосяжних розкошів...

Тим часом саме сільський туризм міг стати виходом для багатьох наших сіл, які після зникнення великих підприємств живуть тільки за рахунок виробництва сільськогосподарської продукції. Це було би стимулом для згуртування громади, покращення зовнішнього вигляду сіл. Туризм створює додаткові робочі місця, стимулює відродження традицій, в тому числі ремесел, дає можливість пишатися своїм селом і своєю працею.

Закон є? Закону нема?

Нещодавно Державна служба туризму і курортів заявила про те, що збирається підтримувати зелений туризм. Її представники вважають, що це перспективний вид туризму, бо перш за все створюватимуться додаткові робочі місця.

За їхніми даними, в країні у цій сфері поки що працюють лише близько тисячі приватних підприємців. За результатами опитувань, 13 відсотків наших туристів, які подорожують в межах України, охоче відпочили б у селі.

Сільським туризмом поступово починає займатися переважна більшість областей України.

70 відсотків таких садиб, які вже готові прийняти туристів, знаходиться у Західній Україні. Також популярні серед туристів Крим з його розмаїттям ландшафтів, Переяславський район Київщини, де багато історичних пам'яток, Вінниччина й Черкащина.

11 березня 2003 року Президент підписав указ про пільгове кредитування будівництва сільських жител для надання відповідних турпослуг. Верховна Рада ухвалила Закон України "Про селянське господарство", де зазначено, що селянське господарство може займатися сільським зеленим туризмом, і така діяльність охарактеризована як підсобна, а не підприємницька. Проте оскільки визначення самого терміна "сільський зелений туризм" досі не дано, селяни не можуть скористатися цією нормою закону і, скажімо, не платити податків. Тому і виходить, що більшість таких господарів працюють, не реєструючи ані своєї справи, ані своїх гостей. Тому точної інформації про те, як у нас розвивається зелений туризм, не в змозі дати ніхто.

У Верховній Раді перебуває в стадії опрацювання законопроект "Про сільський зелений туризм", який мав би відкрити зелену вулицю селянам, але коли його приймуть, знає один Бог.

У стороннього спостерігача виникає враження, що діяльність Міністерства культури і туризму України в цій галузі обмежується проведенням виставок і презентацій. У цьому році вчетверте в музеї народної архітектури в Пирогові, що під Києвом, відбулася виставка "Українське село запрошує". Тут можна було придбати сувеніри, скуштувати українських страв, познайомитися з людьми, які надають зеленотуристичні послуги в різних реґіонах України, або принаймні отримати їхні координати. Виставка-ярмарок проводиться за ініціативою громадської неприбуткової організації - Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні з метою популяризації такого туризму. Проте цього явно замало.

 
carmakovaДата: Понеділок, 24.04.2017, 10:09 | Повідомлення # 2
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 4
Репутація: 0
Статус: Offline
Здравствуйте
 
Форум » Для користувачів » Ваші статті для газети » Сільський зелений туризм (Його розвиток в Україні гальмується через ...)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz