Субота, 17.03.2018, 09:09
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Для користувачів » Ваші статті для газети » Коментар-1 до статі "Зеленому туризму – зелену дорогу" (Про зелений (екологічний) та сільський туризм говорять ...)
Коментар-1 до статі "Зеленому туризму – зелену дорогу"
teoДата: П`ятниця, 09.07.2010, 13:01 | Повідомлення # 1
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 15
Репутація: 0
Статус: Offline
Зелений туризм
В цьому випадку зелений туризм не тому зелений, що в нього такий колір, а тому що про нього мало написано в плані обліку. Відповідно, і стаття наша про порядок ведення обліку в галузі зеленого туризму буде зелена.
Про зелений (екологічний) та сільський туризм говорять багато, покладаючи на нього надію щодо вирішення проблеми зайнятості, як правило, сільського населення. Проте однозначного визначення на рівні закону чи іншого нормативного акту цього терміну немає. А тому така невизначеність дозволяє державним мужам говорити, що зелений (сільський) туризм у нас є, але невизначеність з оподаткуванням заганяє народ в тінь. І якщо такі послуги і надаються, то, зазвичай, неофіційно. Дійсно. Зелений туризм у нас є. Проте існує він не у тій формі, яка б хотілася. Тому через призму профільного закону і поміркуємо на цю тему, щоб знати, про що ж мова.
Зелений та сільський туризм у туроператорів
Статтею 4 Закону про туризм визначено, що залежно від категорій осіб, які здійснюють туристичні подорожі (поїздки, відвідування), їхніх цілей, об’єктів, що використовуються або відвідуються, чи інших ознак поряд з такими видами туризму, як дитячий, гірський, пригодницький та інші, існує екологічний (зелений) та сільський туризм. Зазначається також, що розвиток тих чи інших видів туризму регулюється законами і що серед основних пріоритетних напрямів державної політики в галузі туризму є розвиток сільського та екологічного (зеленого) туризму. І більше про екологічний (зелений) та сільський туризм в Законі про туризм немає нічого.
Цікаву інформацію про суть зеленого туризму можна почерпнути на сайті КМ України, де знаходимо таку інформацію:
сільський зелений екотуризм — це специфічний вид туризму. Він передбачає не тільки відпочинок у сільському будинку, але і можливість спостерігати рослинний і тваринний світ, ознайомитися з традиціями певного регіону, відчути взаємозв’язок людини з природою. Зелений туризм — це туристська діяльність на території натуральних природних ландшафтів з елементами благоустрою, де існують умови для короткочасного відпочинку (від 5–10 годин до 1–2 днів), збору ягід та грибів, відпочинку на пляжах тощо (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category?cat_id=29503).
Звідси можемо зробити такий висновок: зелений і сільський туризм — це господарська діяльність в сфері туристичних послуг, яка включає в себе, як мінімум, надання місця для проживання чи знаходження туриста на лоні природи, як от в лісі, в горах, в селі тощо. Відмінність між сільським і зеленим туризмом полягає в тому, що зелений туризм не прив’язується до знаходження (проживання) туриста в селі. Можна жити в лісі у землянці чи в палатці. Спільними ознаками є можливість надання туристу за його бажанням послуг, які пов’язані з таким проживанням і відпочинком: при зеленому — збір ягід, грибів тощо; при сільському — вивчення побуту, робота на присадибній ділянці тощо. Але у відпочинкових цілях, адже туризм — це в першу чергу відпочинок. При цьому такі послуги можна надавати і дорослим, і молоді; і на території України, і за кордоном.
Тому хоча зелений і сільський туризм визначаються в Законі про туризм як різні види туризму, це все рівно предмет регулювання Закону про туризм, бо має місце створення турпродукту: надання, як мінімум, двох послуг, одна з яких — проживання (розміщення), як зазначалося, на лоні природи. Проблема полягає в іншому, і далі ми її сформулюємо і розглянемо. Статтею 1 Закону про туризм, нагадаємо, визначено, що туристичний продукт — це попередньо розроблений комплекс туристичних послуг, який поєднує не менше ніж дві такі послуги, що реалізується або пропонується для реалізації за визначеною ціною, до складу якого входять послуги перевезення, послуги розміщення та інші туристичні послуги, не пов’язані з перевезенням і розміщенням (послуги з організації відвідувань об’єктів культури, відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо).
 
Форум » Для користувачів » Ваші статті для газети » Коментар-1 до статі "Зеленому туризму – зелену дорогу" (Про зелений (екологічний) та сільський туризм говорять ...)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz