Неділя, 18.03.2018, 03:13
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Для користувачів » Ваші статті для газети » Коментар-3 до статі "Зеленому туризму – зелену дорогу" (Зелений та сільський туризм в ОСГ)
Коментар-3 до статі "Зеленому туризму – зелену дорогу"
teoДата: П`ятниця, 09.07.2010, 13:06 | Повідомлення # 1
Рядовой
Група: Користувачі
Повідомлень: 15
Репутація: 0
Статус: Offline
Зелений та сільський туризм в ОСГ
Знову звертаючись до сайту КМ України, знаходимо, що
...понад 200 сільських господарів Прикарпаття готові прийняти гостей у своїх садибах. Туристів приваблює зручна система поселення, сучасне обладнання приватних пансіонатів, близькість до природи, співвідношення «ціна – якість послуг», гостинність та домашня атмосфера при організації відпочинку, а окрім того, чудові страви національної кухні... (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=40547&cat_id=35882)
Вище автор переконував читача, що проблем з оподаткуванням і обліком витрат на створення «зеленого» турпродукту немає. Тим не менше в організації зеленого та сільського туризму вбачається проблема не стільки в оподаткуванні, скільки в можливості зайняття ним особистим селянським господарством (далі — ОСГ).
Якщо звернутися до ГКУ, то читаємо, що під гос¬подарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб’єкти підприємництва — підприємцями. І уявляє¬мо собі ціле Прикарпатське село підприємців. Однак у ст. 1 Закону про ОСГ знаходимо таке:
особисте селянське господарство — це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у т.ч. й у сфері сільського зеленого туризму. Діяльність, пов’язана з веденням ОСГ, не відноситься до підприємницької діяльності.
Тобто якщо міський житель починає створювати турпродукт, то його діяльність підприємницька, а якщо сільський — то ні. Але з такими поправками.
Перша. Дія Закону про ОСГ поширюється на фіз¬осіб, яким у встановленому законом порядку передано у власність або оренду земельні ділянки для ведення ОСГ. Відповідно, будь-який сільський землевласник створити ОСГ не може.
Друга. Члени ОСГ належать до категорії зайнятого населення в разі, якщо робота в цьому господарстві для них є основною і розрахунковий місячний дохід на одного члена дорівнює або перевищує розмір мінімальної заробітної плати. Звідси виходить, що робота «на стороні» не дає права називати себе членом ОСГ. Як і у випадку, коли дохід члена ОСГ не дотягує до визначеного рівня.
Тим не менше, якщо далі звернутися до Закону про туризм, то побачимо, що суб’єктами туристичної діяльності є:
туроператори — юридичні особи, створені згідно із законодавством України, для яких виключною діяльністю є організація та забезпечення створення туристичного продукту, реалізація та надання туристичних послуг...;
турагенти — юридичні особи, створені згідно із законодавством України, а також фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередницьку діяльність з реалізації туристичного продукту туроператорів та туристичних послуг інших суб’єктів туристичної діяльності, а також посередницьку діяльність щодо реалізації характерних та супутніх послуг і які в установленому порядку отримали ліцензію на турагентську діяльність.
Звідси виходить, що ОСГ, яке не має статусу суб’єкта підприємництва, не може бути ні туроператором, ні турагентом. Йому в процесі створення зеленого чи сільського турпродукту можна відвести роль надання туристам за місцем проживання в селі супутніх чи характерних туристичних послуг. Наприклад, члени ОСГ можуть брати плату за те, що «зелені» туристи у них копатимуть картоплю, коситимуть траву і т.і. Але отримання таких доходів, з огляду на Закон про ОСГ, не є підприємництвом. Тому їх оподаткування має здійснюватися згідно з нормами Закону про доходи. Особливості такого оподаткування також розглянемо в наступному номері.
І наостанку зазначимо, що ВР України в першому читанні розглянуто проект спеціального закону про зелений та сільський туризм. Проте простотою він не вирізняється. Тому, з огляду на критику, доопрацьовувати його будуть ще довго. І зелений та сільський туризм у нас ще довго існуватиме в такому вигляді, як зараз, коли безпосередньому постачальнику характерних турпослуг відводиться не перша роль.
 
Форум » Для користувачів » Ваші статті для газети » Коментар-3 до статі "Зеленому туризму – зелену дорогу" (Зелений та сільський туризм в ОСГ)
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz