Середа, 21.02.2018, 04:19
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » Архів матеріалів

То ж людська кривавиця
Болісно та сумно дивитися на пустки у селах. Молодь шукає кращої долі, бо яка перспектива, коли нема доріг, роботи, коли закриваються школи та дитячі садки? То ж села повільно вимирають. Добавляється щороку пусток і в Немиринцях. Кажуть старожили, що за колгоспних часів було у селі аж три рільничих бригади, а тепер проживає всього 175 чоловік, з них більшість – пенсіонери. 
Боляче небайдужим ветеранам праці,які віддали колгоспному виробництву своє життя та здоров’я, спостерігати, як пустують та руйнуються приміщення тваринницьких ферм. Не треба ферм, треба лиш землю?І людей не треба?

Категорія: Газета № 6 8.02.2018 | Переглядів: 29 | Додав: Korespondent_g | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

А чи справді так?
Перечитавши публікацію Володимира Курбацького “То романтики чи жирафи?” так і не зрозумів - хто є  хто. 
Володимир Курбацький ніби інопланетянин, який висадився в смт. Теофіполь на космічній тарілці.
Пан Курбацький, працюючи в рембуддільниці, міжколгоспбуді, в пізніше з 2005 по 2010 роки – першим заступником голови Теофіпольської районної державної адміністрації, згідно розподілу обов’язків в РДА персонально відповідав за стан будівництва в районі. На превеликий жаль, нині він не може конкретно сказати, чи написати, що зробив сам на спорудженні об’єктів, які зводилися на теренах Теофіпольщини. І тим більше на будівництві районного будинку культури. Пане Курбацький, а тепер будь-ласка, роз’ясніть читачам нашої районки, чому ви звинувачуєте Віктора Лебединського, Володимира Довжука та Олександра Сапугу у зволіканні завершення цього важливого об’єкта, а також зловживанні державними коштами, або використання виділених коштів не за призначенням.

Категорія: Газета № 6 8.02.2018 | Переглядів: 34 | Додав: Korespondent_g | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

Голокост - трагічна сторінка історії
26 січня у шкільному музеї Теофіпольської загальоноосвітної школи І-ІІІ ступенів №1 члени ради музею провели урок пам’яті на тему “Голокост-трагічна сторінка історії”. Урок присвятили відзначенню Міжнародного дня пам’яті жертв голокосту. 27 січня 1945 року радянські війська звільнили в’язнів концтабору Освенцім, де було знищено більше 1 мільйона євреїв. Із 2005 року на основі спеціальної резолюції ООН у світі відзначають Міжнародний день жерт пам’яті Голокосту. Екскурсоводи розповіли про початок Голокосту у Німеччині після приходу до влади Гітлера та нищення євреїв впродовж Другої світової війни. За цей період було знищено близько 6 мільйонів євреїв. Знайомлячи із подіями Голокосту на Україні екскурсоводи нагадали про те, що на територіях колишнього Радянського Союзу було знищено 2,5 мільйони євреїв. Під час цих подій постраждали і жителі нашого Теофіполя (60 % якого становили євреї). У січні 1942 року сталася жахлива трагедія - було знищено близько 1500 людей еврейської національності.

Категорія: Газета № 6 8.02.2018 | Переглядів: 9 | Додав: Korespondent_g | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

Ним пишається школа
Життя прожити – не поле перейти. Важка та довга дорога, але в якусь мить, ми зупиняємось, щоб повернути свій погляд у минуле, але дуже рідне…  Мимоволі згадується дитинство, шкільні роки.
Що означає для нас школа? В кожного  з учнів  є своя думка, в моїй пам’яті залишилися добрі, справедливі, люблячі  учителі, які дуже серйозно ставилися до своїх предметів, але разом з тим могли нас розважати добрим жартом, заохотити до роботи лагідною посмішкою. Вони вклали в нас тепло своєї душі.
Я впевнена, що світла пам’ять про школу, шкільні роки підтримує кожного, допомагає долати труднощі, вона частинка душі, символ благополуччя та щастя. Школа притягує своїх учнів, як теперішніх, так і колишніх.
Але у школи є своя історія - золотий фонд - це люди, які досягли тих чи інших вершин у різних сферах. Зі стін рідної школи вийшло чимало гідних людей. Це лікарі, викладачі вузів, гірники і металурги, вчителі та юристи, будівельники та військові, а найголовніше всі вони чудові люди. Весь педагогічний колектив пишається своїми випускниками, які вносять величезний вклад у розквіт  нашої держави.

Категорія: Газета № 6 8.02.2018 | Переглядів: 32 | Додав: Korespondent_g | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

Любов пронесли через все життя
- Уявляєш, у цьому році виповниться 55 років, як ми разом! І як не надоїли один одному? – лагідно,  із жартом звертається до свого чоловіка Євгенія Юхимівна.
І на очах у Івана Панасовича з’являється приємна посмішка. Здається, тільки вчора вони були молодими студентами, безтурботними і щасливими. З блиском в очах  поринають  Миронюки у теплі юнацькі  спогади. А познайомилися вони, коли вступали у ветеринарний технікум у Чернівецькій області в містечку Кіцмань, Іван Панасович приїхав із Михиринець, а Євгенія Юхимівна - з Іванівців Кельменецького району Чернівецької області. 
- Було це на іспиті з математики,- згадує жінка, - ми з подругою математики не знали, а вони приїхали, їх семеро було  з Михиринець, ну і всі вже питають, хто там що знає. А нам показують - он той біленький хлопець,та ще один, а ми вже ходимо біля них, вони сідають попереду нас, так всі тоді і по «чотири» отримали. Потім помаленьку здружились. Хоч обоє кажуть, що було це кохання з першого погляду.

Категорія: Газета № 6 8.02.2018 | Переглядів: 17 | Додав: Korespondent_g | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

Велика трудівниця
Живу я у місті Полонне, та мої корені з мальовничого подільського села Воронівці. Живуть тут працьовиті, добрі, щирі, багаті душею люди. То ж моя розповідь про одну них – Віру Іллівну Цимбалюк, котрій 12 лютого виповниться 80 років. 
Народилася вона в родині  селян-трудівників Іллі Петровича та Агафії Володимирівни . Батьки змалку привчали донечку до роботи, бо ж у селі, а ще у важкі повоєнні роки, треба було все вміти. А коли їй виповнилося чотирнадцять років,  пішла працювати на ферму дояркою.  Це була дуже важка робота, все треба було робити вручну – роздавати корми, доїти, виносити гній. Та Віра була дуже старанною, на труднощі та втому ніколи не зважала.

Категорія: Газета № 6 8.02.2018 | Переглядів: 12 | Додав: Korespondent_g | Дата: 08.02.2018 | Коментарі (0)

Якщо все таки рухаємося в Європу, Україна повинна виконати записані в Угоді про асоціацію з ЄС положення про санітарно-гігієнічні норми, що стосуються молока сировини. То ж з 1 січня 2018 повинні були набути чинності зміни у відповідному ДСТУ. Згідно з ними, в Україні повинні залишитися три сорти молока сировини: екстра-клас, вищий і перший. Це могло поставити під загрозу заготівлю молока від сільського населення, яке зазвичай йде другим сортом, але ж виробляють селяни 30% молока в країні і воно придатне для переробки на масло та сир. Оскільки ця вимога стала б ударом для селян, адже для більшості з них молоко є єдиним джерелом доходів, призвела б до масового забою корів, ще ж молокопереробна галузь недоотримала б сировини і підвищилися ціни на молочні продукти, Кабінет міністрів відтермінував запровадження цих стандартів до 1 липня 2018 року.


Вихід один – підвищувати якість молока


Що потрібно зробити селянам, аби їх молоко заготівельники приймали як перший сорт,  та не стати жертвою шахраїв? Як підвищити якість молока, утриматися на молочному ринку та отримувати за свою каторжну працю ( в Європі ніхто не утримує підсобного господарства, якщо в селянина є корова чи дві, то це вже фермер, і він зобов’язаний дотримуватися стандартів) хоч наближену до гідної оплату?
Ситуацію коментує начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Бронетко:
- Переконаний, скорочення молочного стада допустити ні в якому разі не можна. От в нашому районі  на фермах агропідприємств утримується 3764 корів, а біля 6 тисяч – домашніх господарствах. І якщо на сьогодні за добу у районі реалізується біля 150 тонн молока, то 80 тонн, а це більше половини – це сільське молоко. І треба дивитися правді в очі – люди в селах на молоці виживають.

Категорія: Газета № 5 1.02.2018 | Переглядів: 46 | Додав: Korespondent_g | Дата: 01.02.2018 | Коментарі (0)

На  колегії райдержадміністрації
У четвер, 25 січня, під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського на засіданні колегії райдержадміністрації розглянули ряд важливих питань життєдіяльності району. Підбили підсумки соціально-економічного розвитку за 2017 рік, визначили головні напрямки розвитку на 2018. Інформуючи колегію з цього питання, начальник відділу економічного відділу та торгівлі Валентина Жилюк зазначила, що обсяг реалізації промислової продукції за звітний період склав  2 088,0   млн.грн., темп росту порівняно з 2016 роком становить  123,7%, приріст склав  400 млн. грн. В обсязі реалізації  найбільшу частку  становить продукція ТОВ  «Україна – 2001» - 68,4%;  ПАТ «Теофіпольський цукровий завод» - 27,9%; ПП «Добрий хліб» – 1,0%. За 2017 рік виробництво валової продукції по сільськогосподарських підприємствах в порівняльних цінах 2010 року становить 449, 7 млн.грн., що менше проти 2016 року  на 13, 5 млн. грн., або на  2,9%. Продукція тваринництва  знизилась  на 11,4%, рослинництва зросла  на 1,0%. По сільськогосподарських підприємствах району зібрано 142,4 тис.тонн зерна у вазі після доробки,  при середній урожайності 62,9 ц/га, що становить 127%  до прогнозованого та на  6,  тис.тонн більше минулого року. Під урожай 2018 року у господарствах району посіяно 10,0 тис.га озимих зернових культур та 1,3 тис.га озимого ріпаку. Виробництво м’яса в сільськогосподарських підприємствах становить 5004 тонн. Поголів’я ВРХ становить 9735 голів, в тому числі 3764 корови, поголів’я свиней -  21520 голів,  поголів’я овець - 236 голів.

Категорія: Газета № 5 1.02.2018 | Переглядів: 29 | Додав: Korespondent_g | Дата: 01.02.2018 | Коментарі (0)

Триває у нашій країні реформа охорони здоров’я. Є у неї багато критиків, багато чого і фахівцям, і людям,  незрозуміло,  як тепер будуть надаватися послуги в первинній ланці, і на вторинному рівні. Простих людей, звісно, найбільше турбує, наскільки подорожчає лікування. Бо ж, не таємниця, що за все треба платити, і не тільки за ліки. То ж при своїх мізерних зарплатах та пенсіях чи зможуть вони претендувати на якісні медичні послуги, чи будуть вони їм просто недоступні?
І харчування  має  бути  повноцінним


Але ми сьогодні будемо вести мову  про нашу центральну районну лікарню, комунальний заклад районної ради. Як стверджує головний лікар Сергій Шкраба, найбільшою її проблемою є  фінансування, адже коштів медичної субвенції, яка практично йде лише на заробітну плату та енергоносії,  недостатньо, аби забезпечити повноцінну діяльність лікарні. Навіть при тому, що при уточненнях районного бюджету  ЦРЛ завжди додаються кошти. Адже гостро стоїть питання про придбання реактивів для лабораторних досліджень, кисню, дихальних апаратів, гематологічних аналізаторів тощо, ще ж треба створити відділення невідкладної допомоги та відділення гемодіалізу.  Ще одне: хоч у 2017 році з 22,9 мільйонів гривень,  виділених ЦРЛ, медикаментів закуплено на 185 тисяч гривень, в основному на невідкладну допомогу у відділеннях, тому людям на лікування доводиться купувати ліки за свої гроші.

Категорія: Газета № 5 1.02.2018 | Переглядів: 38 | Додав: Korespondent_g | Дата: 01.02.2018 | Коментарі (0)

Яке ж село без медичного закладу?
Біля 40 років працювала у Шибені дільнична лікарня, лікувалися тут люди і з Улянового, Колісця, Ільковець, Воронівець та Немиринець. Було зручно,  на місці, як кажуть,  можна було пролікувати і хронічне, і гостре захворювання, особливо літнім людям.  А які високопрофесійні лікарі працювали – Поліна Андріївна Бундзяк, Іван Васильович Фесун! Та у році березні 1998 року лікарню закрили, став працювати новий заклад – амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Довго люди не могли з цим змиритися, та де ж подітися. Як позакривали дільничні лікарні і в районі, та й по всій Україні. 
Уже кілька років триває  медична реформа, у 2018 році має реформуватися первинна ланка. Як воно буде, чи ж  краще? Переживають люди у селах, аби збереглися амбулаторії та фель-дшерські пункти, бо ж як обійтися без місцевих медичних закладів та їх працівників. Адже нададуть першу невідкладну допомогу у будь-яку пору доби, можна прийти на прийом до сімейного лікаря чи фельдшера,  «прокапатися», отримати ін’єкції.

Категорія: Газета № 5 1.02.2018 | Переглядів: 29 | Додав: Korespondent_g | Дата: 01.02.2018 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 ... 299 300 »
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz