Субота, 20.01.2018, 06:20
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » Архів матеріалів
Другого щастя не треба
Не раз вже мені казали приятельки зі Святця: напишіть про Людмилу Качан, і готує смачно, і випікає солодощі, і шиє, і вишиває. А що вже квітникарка, то навряд чи хто в селі з нею зрівняються!
І справді, квітник на садибі Качанів вражає: квітують пишні жоржини, жовтогарячими оченятами зазирають в душу чорнобривці, поруч гордо пишаються троянди, інші скромно цвітуть голубим та бузковим цвітом. А якої краси тут хризантеми! Щойно беруться розцвітати жовті, вишневі, білі, оранжеві, кущі розлогі, доглянуті.
Категорія: Газета № 78-79 1.10.2010 | Переглядів: 320 | Додав: Korespondent | Дата: 01.10.2010 | Коментарі (0)

Миру - мир!
21 вересня, разом із всією світовою спільнотою, Україна відзначала Міжнародний день миру. Започатковане це свято у 1982 році   є дуже актуальним у наш неспокійний час.
Напередодні цього дня, Теофіпольський  район приєднався до Всеукраїнської акції «Марш миру», яка організована на підтримку збереження миру у всьому світі та припинення всіма державами і народами військових дій. Місцем проведення акції було обрано селище Базалія, жителі якого із всією відповідальністю поставилися до виконання такої почесної місії. Учасники Маршу пройшли урочистою ходою до могили Невідомого солдата, біля якої було проведено мітинг.
У цей сонячно-дощовий день, коли над головами школярів, наче здіймаючись у небо, височіли білосніжні обриси паперових голубів – вісників миру на землі, та різнокольорові повітряні кульки, прозвучало багато добрих слів.
Категорія: Газета № 76-77 24.09.2010 | Переглядів: 226 | Додав: Korespondent | Дата: 24.09.2010 | Коментарі (0)

Треба добре втомитися
Племінний завод з розведення свиней великої білої породи ТОВ „Старт” найбільший у Хмельницькій області, тут доглядається та вирощується 10 тис. свиней.
-Ми застосовуємо, - розказує Людмила Кузьмук, головний технолог в свинарстві, - на нашому підприємстві найсучасніші європейські технології по вирощуванню свиней, приміщення у нас з врегульованим мікрокліматом, температурним режимом. Постійно беремо у участь в обласних, республіканських виставках, отримуємо нагороди. От на останній міжнародній виставці „Агро – 2010” , відбулася вона в червні в Києві , удостоїлися золотої медалі за високі досягнення  у розвитку племінного тваринництва. Це заслуга всього нашого колективу, а працює на заводі 26 чоловік, з них власне доглядають поголів’я 12. Зараз у нас є біля 1 тис. свиноматок, в 2011 році плануємо розширити виробництво до 24 тис. свиней. Операторами маточного відділення трудяться у нас троє жінок: Ольга Гордікова, Світлана Стецюк та Наталія Лебідь. Їх робота – найвідповідальніша,
Категорія: Газета № 76-77 24.09.2010 | Переглядів: 243 | Додав: Korespondent | Дата: 24.09.2010 | Коментарі (0)

Питання професійно-технічної освіти вже кілька років є каменем спотикання у всій системі підготовки майбутніх кадрів для нашої держави. Минулорічні реформи, коли училища з мінімальною кількістю учнів закрили або ж об’єднали з іншими подібними, привели до закриття груп з отримання спеціальностей, що не мають достатнього попиту в регіонах  і, відповідно, вивільнення багатьох педагогічних кадрів. Хоча...
Така потрібна професійна освіта
У 2010-ому  з оптимізмом
Новий навчальний рік колектив Теофіпольського професійного аграрно-промислового ліцею зустрічав з чудовим настроєм. Справа у тому, що після кількох років значного спаду попиту на робітничі професії, у цьому році навчальний заклад на сто відсотків виконав своє держзамовлення, групи всі повністю укомплектовані, пройшов набір абітурієнтів на спеціальності другого курсу, багато студентів, які залишили навчання, повернулися за свої парти для остаточного здобуття майбутньої професії.

Категорія: Газета № 76-77 24.09.2010 | Переглядів: 373 | Додав: Korespondent | Дата: 24.09.2010 | Коментарі (0)

«Я повідомлена, що в мене ВІЛ-інфекція»
Саме такими словами розпочинається розписка, які дають ті, в кого виявлено вірус імунного дефіциту людини. А далі йдуть перелік занять про запобігання цього захворювання та відповідальність за зараження іншої особи. До речі, зараження іншої особи вірусом імунодефіцити особою, яка знала про наявність в неї інфекції, зумовленої вірусом, карається позбавленням волі на строк до восьми років.
На жаль, - каже лікар-гінеколог районної лікарні Галина Шкраба, яка й працює в кабінеті „Довіра” чимало тих, хто написав цю розписку і вислухав поради лікаря-фахівця, вже за порогом лікарні забувають, що ВІЛ-інфекція становить велику небезпеку не тільки для них і членів їх сімей, але й для суспільства.

Категорія: Газета № 76-77 24.09.2010 | Переглядів: 326 | Додав: Korespondent | Дата: 24.09.2010 | Коментарі (0)

13 вересня 2010 року Міністр Оборони Михайло Єжель підписав наказ „Про звільнення в запас і черговий призов на строкову службу і жовтні – листопаді 2010 року”. Відповідно у жовтні-листопаді зі Збройних Сил України будуть звільнені військовослужбовці, які відслужили термін строкової військової служби. У ці ж терміни на строкову військову службу будуть призвані громадяни України чоловічої статі 1985 – 1992 року народження, яким на день відправлення у військові частини виповнилося 18 років, і особи, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочення.
Згідно з Наказом, восени цього року до Збройних Сил України буде призвано 20000 чоловік, у внутрішні війська Міністерства внутрішніх військ України – 5600 чоловік. 1100 громадян України служитимуть у Державній спеціальній сфері транспорту.


Школа, яку нічим не можна замінити
У Володимира Неха (на фото), військового комісара об’єднаного Білогірсько-Теофіпольського райвійськкомату, добрий робочий настрій: 70 призовників осіннього призову 2010 року за висновками обласної медичної комісії визнано придатними до військової служби.
-То ж завдання, - впевнений підполковник, - які поставлені перед нашою структурою виконаємо, відправимо наших юнаків служити  строкову службу в усі роди військ, крім прикордонних, можливо будемо проводити ще додатковий набір. Особливо простежимо аби пішли до війська особи, що мають вищу освіту та в яких закінчується призовний вік. Я переконаний, виконувати військовий обов’язок, захищати Вітчизну в усі часи було і залишається зараз дуже почесним, потрібним обов’язком.
Для Володимира Івановича, це не просто слова, бо ж сам професійний військовий, службі в армії віддав своє життя. Відслужив строкову, закінчив Уссурійське вище військове автомобільне командне училище. Служив в Західній групі військ, був в складі миротворчих військ в Іраку, служив в одній з військових частин Славути.
Категорія: Газета № 76-77 24.09.2010 | Переглядів: 498 | Додав: Korespondent | Дата: 24.09.2010 | Коментарі (0)

Завод починається з бурякопункту
Микола Поворозник (на фото), один з небагатьох теперішніх працівників цукрового заводу був в числі його перших будівників. Цим дуже гордиться. Прийшов сюди в листопаді 1973 року, одразу після армії. Починав шофером автокрану, кранівником, далі водив ЗІЛ, самоскид. З 1985, вже двадцять п’ять років, працює завідуючим бурякопунктом.
-Завод починається звідси – посміхається цей поважний чоловік, - головне – прийняти сировину. До запровадження автоматизації та комп’ютеризації в нас працювало 150 чоловік, тепер – 75. Робота всіх наших підрозділів – вагових, сировинної лабораторій, кагатного поля, жомової ями – важлива, відповідальна, бо ж працюємо цілодобово.
Та в нас трудяться дуже гарні люди, сумлінно виконують свої обов’язки, як от лаборанти Ніна Ткачук, Тетяна Поліщук, Леся Федик, вагар Віра Лук’янова, кагатчики Олександр Романюк, Олександр Нестерук, Анатолій Шимчук, Валерій Герасимчук, оператори БУМів - Василь Янюк (розвантажив першу цьогорічну сировину), Анатолій Левчук, Михайло Бойко, Володимир Онофрійчук, Іван Петрівський, робітник жомової ями Олександр Маринюк.
Категорія: Газета № 74-75 17.09.2010 | Переглядів: 292 | Додав: Korespondent | Дата: 17.09.2010 | Коментарі (0)

А одяг треба прати щодня
У ТОВ „Святець” в тваринницькій галузі працює 192 людей, діють тут молочно-товарний комплекс, ферма по відгодівлі ВРХ №1, молочно-товарні ферми У Лисогірці та Мар’янівці, ферма по відгодівлі ВРХ №2, дві свиноферми та птахоферма.
-Маємо роботу, - каже завідуючий молочно-товарною фермою №1 Іван Паламарчук, - завдяки нашому директору, Василю Мастію. Бо ж не в кожному агропідприємстві тепер утримують тваринництво, галузь складна, потребує значних затрат. От на нашій фермі на відгодівлі є 700 голів, працюють коло них 9 доглядачок,9 їздових. Хоч робота ручна, тяжка, але добре, що вона така є, де ж її на селі взяти? А щоб виростити бичка вагою 4 – 4,5 цнт, треба його рік годувати. Скільки ж то треба кормів! А про нашу доглядачку Світлану Гаврилюк можу сказати лише добрі слова, бо ж старанна, всі ми тут її поважаємо, то ж те, що її портрет - на Дошці Пошани „Кращі люди Теофіпольщини” – дуже справедливо.
Категорія: Газета № 74-75 17.09.2010 | Переглядів: 243 | Додав: Korespondent | Дата: 17.09.2010 | Коментарі (0)

Розбили і Японію
Харлампій Пилипович Розмаріца, ветеран Великої Вітчизняної війни, полковник у відставці, залишився єдиним в нашому районі учасником воєнних дій завершального етапу Другої світової війни – розгрому мілітаристської Японії.
У 1945 році було йому всього 21 рік, на фронті був з 1942 року. Перемогу над фашистською Німеччиною зустрів у госпіталі, бо ж при взятті Будапешта, столиці Угорщини, був вже втретє поранений. Мав молодий лейтенант вже тоді бойові нагороди – Орден Великої Вітчизняної війни, медаль «За победу над Германией». Та в травні 1945 війна для нього не закінчилася. Згадує, як це було:
-Що буде ще війна з Японією, ми не знали, видно, добре це трималося в секреті. Аж чуємо – масово війська їдуть додому. Поїхали і ми, наша Запорізька дивізія №203. Проїхали Україну, їдем Росією, підїхали вже й до Москви. Стали, чекаємо, ніхто не знає, що буде далі. А чекали прапора дивізії, якраз у Москві 24 червня проходив Парад Перемоги.
Категорія: Газета № 74-75 17.09.2010 | Переглядів: 207 | Додав: Korespondent | Дата: 17.09.2010 | Коментарі (0)

Відбувся пленум ветеранської організації
9 вересня відбувся черговий пленум районної організації ветеранів війни та праці України. Основні питання, які були винесені на розгляд: відзначення Дня партизанської слави та Міжнародного дня людей похилого віку, про вибори до місцевих органів влади та про пленум обласної ради ветеранів. На зібрання були запрошені актив району та керівники органів влади.
На початку засідання голова ветеранської організації Віктор Лебединський вніс пропозицію обрати в члени президії першого заступника голови райдержадміністрації Олену Лопушанську та керуючу справами районної ради Людмилу Гло-в’юк, а також включити в члени ради активіста організації Петра Пожалюка. Це рішення було прийнято одноголосно.
Категорія: Газета № 74-75 17.09.2010 | Переглядів: 262 | Додав: Korespondent | Дата: 17.09.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 270 271 272 273 274 ... 296 297 »
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz