Четвер, 29.06.2017, 08:20
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » Архів матеріалів
Засідала чергова колегія РДА
25 березня було проведено чергове засідання колегії районної державної адміністрації за участю начальників управлінь та відділів РДА, селищних та сільських голів, керівників підприємств, установ та організацій району.
Під час розгляду питання про роботу управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації по додержанню мінімальних гарантій в оплаті праці та погашення заборгованості з виплати заробітної плати, Наталія Лебідь, начальник управління праці та соціального захисту населення РДА, доповіла, що з початку 2010 року на підприємствах району спеціалістами управління спільно з ТДІП в Хмельницькій області проведено 2 перевірки дотримання законодавства з оплати праці. Найбільш поширеними порушеннями виявленими в ході перевірок були: недотримання встановленого законодавством мінімального рівня оплати праці, порушення строків виплати заробітної плати, не погодження з трудовим колективом умов оплати праці працівників підприємств.
Категорія: Газета № 26-27 2.04.2010 | Переглядів: 306 | Додав: Korespondent | Дата: 02.04.2010 | Коментарі (0)

Наближається знаменна дата в житті нашого народу - 65-річчя Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Редакція районної газети « Життя Теофіпольщини» продовжує публікацію матеріалів на цю тематику. Особливу увагу приділятимемо розповідям про ветеранів, солдатських вдів, учасників бойових дій, яких, на жаль, стає все менше і менше. Адже багато наших земляків, воїнів Червоної Армії пройшли з жорстокими боями з ненависним ворогом від Москви і Сталінграда до Берліна і Праги, проявивши велику мужність і героїзм. В боях з фашистами їх загинуло 4175, за визволення нашого району віддали своє життя понад 1000 радянських воїнів, стільки ж було поранено. Ідуть роки, але пам’ять про тих, хто врятував нас від фашистської чуми вічна. Ми в неоплатному боргу перед ними. Отож, присилайте нам розповіді про тих, хто був у пеклі війни, згадаймо тих, хто загинув. Можливо у когось збереглись фронтові листи, фотографії - ми із задоволенням надрукуємо їх на сторінках районного часопису.

Непроста солдатська доля
                                                                              випала Петру Корнійовичу Півню, який проживає у Червоній Дубині. Сьогоднішнім захисникам Вітчизни таке не присниться навіть у страшному сні – сотні пройдених пішки кілометрів, кровоточиві рани на плечах від кулемета, а ще … воші, які буквально їли тіло і вдень, і вночі. Та, незважаючи на це, та багато чого іншого, Петро Корнійович сьогодні ще чоловік бравий, хоч у червні йому вже виповниться 83. Ми зустріли його по дорозі на Турівку, велосипедом добирався на цвинтар, щоб навести порядок на могилах батьків. Це для нього святе.
Категорія: Газета № 26-27 2.04.2010 | Переглядів: 337 | Додав: Korespondent | Дата: 02.04.2010 | Коментарі (0)

Чи рукатий, чи собаки, чи чупакабра?
Тиждень тому, з п’ятниці на суботу, в Ільківцях восьмеро господарів не долічились своєї вухатої худобини – одні в потрощених клітках ранком побачили задушених кролів, інші і зовсім не знайшли своїх улюбленців. Та ще, кажуть, цієї ночі в селі зовсім не гавкали собаки. Ось що розказала Віра Глух:
-Кролі я розвожу давно, вони в мене були великі, породисті. Якраз перед тим кинула в клітку з двома кролицями кріля, приніс його мій син з Ко-лісця. Ранком виходжу, десь о 5 год. 30 хв, бачу – клітка поруйнована, дверцята відірвані, дошка під ними надвоє розламана, і всі троє – неживі. Не роздерті, не пошматовані,а чистенькі, тільки в одної під носом краплина крові. Дуже шкода, але що ж то воно таке? Чи могли б це зробити собаки? І яку ж то силу треба було мати, аби таке наробити?
Категорія: Газета № 26-27 2.04.2010 | Переглядів: 299 | Додав: Korespondent | Дата: 02.04.2010 | Коментарі (0)

Живе своїми дорогами
Анатолій Матвійчук, майстер філії Теофіпольський райавтодор. З висоти свого 60-річчя – бо ж якраз 4 квітня відзначає свій такий поважний ювілей, – визнає, що життя своє прожив недаремно, що стежину обрав у ньому єдино вірну.
Які почуття переповнювали душу п’ятнадцятирічного хлопця, що народився та виріс у селі Вариводки Білогірського району, коли після закінчення восьмого класу вирішив поїхати до Львова, вступати до автодорожнього технікуму?
-З нашого села, - згадує Анатолій Вікторович, - восьмеро старших хлопців, моїх товаришів, вже там навчалися, не раз мені розказували, як там цікаво, які потрібні професії там здобувають. То ж, можна сказати, забрали мене з собою і я дуже радий з того, бо, виявилось, будівництво доріг – моє покликання.
Категорія: Газета № 26-27 2.04.2010 | Переглядів: 294 | Додав: Korespondent | Дата: 02.04.2010 | Коментарі (0)

„Збережи кохання”
                           Теофіпольська районна організація Червоного Хреста України – одна з потужних в області, має добрі напрацювання в організації волонтерського руху. Нещодавно разом із своїми партнерами – адміністрацією ЦРЛ, кабінетами „Довіри” та планування сім’ї і репродуктивного здоров’я провели незвичайну акцію, що пройшла у поліклінічному відділенні райлікарні. Її учасниками стали численні відвідувачі кабінетів поліклініки.
Протягом 1,5 години до них зверталася Валентина Романович , голова районного товариства Червоного Хреста, закликала підійти та взяти набори буклетів, що містили в собі інформацію про те, як вберегти себе від захворювань жіночих статевих органів, СНІДу, а також від грипу, туберкульозу, як слід діяти при отриманні травм, перебуванні за кордоном. Наголос, звичайно, робився на хворобах, нероздільно пов’язаних із коханням, звідси і назва акції. Адже, відомо, однією з причин цих захворювань є недостатня поінформованість людей.
Категорія: Газета № 26-27 2.04.2010 | Переглядів: 292 | Додав: Korespondent | Дата: 02.04.2010 | Коментарі (0)

«Обов’язок є обов’язок»,-
 

  відповідає на моє запитання про службу в Афганістані Павло Петрович Бодак (на фото) із Святця. І вмить, навіть якось несподівано, погляд цієї сором’язливої, зовсім небагатослівної  людини тьмяніє, стає далеким та відірваним від світу. «Напевно, згадалися події його далекої молодості», - подумалося мені...
Йшов 80-ий рік, на дворі буяв щедрий серпень - золота пора для сільських жителів. Юний Павло, тільки нещодавно закінчивши Святецьку десятирічку, вже освоїв  «сталевого коня», адже влаштувався у місцевий колгосп трактористом. А що було робити, адже хлопець був голової сім’ї, єдиним чоловіком у господі, бо ж зростав без батька. Хоч так і склалося, та змалку був оточений любов’ю двох найрідніших жінок: матері та бабусі, шанованих у Святці трудівниць.
Категорія: Газета № 26-27 2.04.2010 | Переглядів: 381 | Додав: Korespondent | Дата: 02.04.2010 | Коментарі (0)

На всі руки майстер
Скільки пам’ятає себе Василь Антощук з Троянівки, лежала його душа до дерева. Мав п’ять років, коли сусідці, бабі Маланці, на Паску табуретку змайстрував. Дуже хотів малий, аби вона їй сподобалася. Одного рубля дала йому баба, дуже ним тішився. Якраз тоді батьки, Володимир та Надія, будували нову хату. Будували довго, часи ж були не такі заможні. До всього придивлявся хлопець, думалось йому, що може зробити краще, все розпитував батька, що і як. Вже перед армією, як вчився після восьмого класу в СПТУ-34 на тракториста-машиніста, хату сам штукатурив, виходило в нього рівненько, без перекосів. Вже тоді міг візерунок на «шубі» зробити, малював пташки на рубіроїді, вирізав, робив трафарет. І донині через дорогу в сусідів ті пташки на хаті, як живі.
 В армії, в будівельних військах, додав собі ще одного вміння – машиністом баштового крану був. Там відкрився у Василя ще один талант – став писати плакатним пером, писав листівки, плакати, ще й картини навчився чеканити на мідній фользі. Словом, незамінним солдатом був.
Категорія: Газета № 26-27 2.04.2010 | Переглядів: 310 | Додав: Korespondent | Дата: 02.04.2010 | Коментарі (0)

«Старт» - завжди  на старті
Так каже про свою кампанію агропідприємств, куди входять ТОВ «Старт», агрофірма  «Україна»,ТОВ «Золотий колос» та ТОВ «Баланс», генеральний директор Василь Петринюк. Господарства  планують якісно, в стислі строки провести весняно-польові роботи ,засіяти 9525 га  ярих культур. 2220 га  озимих зернових знаходяться в доброму стані, проте деякі  площі з 326 га посівів озимого ріпаку прийдеться пересівати. Ярого ячменю намічено засіяти 2000 га, кукурудзи на зерно – 639 га, на силос – 460га, соняшника – 623. Будуть сіятися і горох, і овес, і гречка. Так як в  агропідприємствах вагомою галуззю є тваринництво, кормові культури   займуть 1200 га. За оптимальним прогнозом  сподіваються тут отримати по 5,5 тонн зерна з1 га, а загальний вал зернових – 28 тисяч тонн.

Любить свою роботу, що потребує особливих знань та досвіду, Григорій Богонюк

Категорія: Газета № 24-25 26.03.2010 | Переглядів: 270 | Додав: Korespondent | Дата: 25.03.2010 | Коментарі (0)

ПОСІЮТЬ - БУДЕ ЩО ЗБИРАТИ
Цьогорічної весни у ТОВ „Святець” ярими культурами планують засіяти 3000 га. Сніг на полях вже майже зійшов, то ж як тільки розпогодиться, розпочнуть сівбу. Готові до цього і механізатори, і техніка.
-Якби почали весняні роботи на початку квітня, - каже Василь Мастій, директор товариства, - до 1 травня впоралися б. Бо ж якщо посіємо, будемо із урожаєм, будемо мати що збирати.
Та на душі у Василя Васильовича тривожно: як будеш веселим, коли накрили тебе мокрим рядном, ціни на пальне щодня підвищуються. Думаєш одне, а що виходить? Де взяти 3 мільйони гривень, аби     
закупити мінеральні добрива та паливно-мастильні матеріали? Брати кредит під 25%, хіба це вихід, візьмеш 4 мільйони, а сплатиш 5? Чи зможе вплинути на таку погану для аграріїв ситуацію новий уряд, чи тільки під час виборів дають обіцянки та критикують один одного?                 


Виробничі підрозділи товариства, за які відповідає Микола Яцух, до весни готові

Категорія: Газета № 24-25 26.03.2010 | Переглядів: 281 | Додав: Korespondent | Дата: 25.03.2010 | Коментарі (0)

От би так скрізь
Довгою була цьогорічна зима, морозною, засніженою, та відступила перед стрімкою весною. Розтанув сніг, потекли струмки – є коло чого працювати добрим господарям – прибирати на подвір’ях, в садках, скрізь позагортати, приготуватись до Паски. Треба і в громадських місцях навести порядок – на узбіччях доріг, в парках, на кладовищах. Так як це зробили на минулому тижні у Кунчі. Розказав про це Олександр Гаврилюк, сільський голова:
Категорія: Газета № 24-25 26.03.2010 | Переглядів: 285 | Додав: Korespondent | Дата: 25.03.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 272 273 274 275 276 277 278 »
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2017Зробити безкоштовний сайт з uCoz