Субота, 17.03.2018, 17:23
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » Архів матеріалів
А перевіряти легше...
Приміщенню Ординецької ЗОШ І – ІІІ ст. вже 16 років, і хоч до нового навчального року всі навчальні кімнати, кабінети пофарбовані, найбільшим клопотом для Олександра Скотяка, директора, є спортивний зал, дерев’яна підлога якого геть непридатна для занять.
-Треба робити капітальний ремонт , - каже,- самотужки з цією проблемою ми не впораємося. Знають про це й у відділі освіти, і в райдержадміністрації, тож сподіваємося на кошти з нашого районного бюджету. А за що ремонт зробили?  Батьківський комітет зібрав 3 тисячі гривень, ще здали металолом на 1,5 тис.грн., тож на ці гроші купили фарбу, вапно, цемент, постелили лінолеум в кімнаті 7 класу.
Показав Олександр Іванович і інші проблемні ділянки школи: потребує заміни лінолеум в початкових класах, на коридорі першого поверху, вже ж латка на латці.
В третьому класі навчається лише троє дітей, площа класу складає 36 кв.м, то ж для того, щоб купити нове покриття для підлоги, треба біля 2 тис грн.
Категорія: Газета № 66-67 20.08.2010 | Переглядів: 255 | Додав: Korespondent | Дата: 20.08.2010 | Коментарі (0)

Українських студентів цінують у світі
24 серпня разом із нашою державою святкує свій день народження Роман Бабак, уродженець села Михнівка, випускник Кам’янець-Подільського військового ліцею, а зараз студент Варшавської вищої школи менеджменту (ВВШМ), майбутній менеджер банківської справи та міжнародних фінансів. Про переваги та перспективи європейської освіти наша розмова.
-Романе, як так трапилося, що ти, здобувши спеціальність військовослужбовця, вступив у польський вуз?

Категорія: Газета № 66-67 20.08.2010 | Переглядів: 314 | Додав: Korespondent | Дата: 20.08.2010 | Коментарі (0)

За попередніми даними, в 2010 році навчальні заклади Теофіпольщини відкриють свої двері для 258 першокласників, в тому числі 179-ом у сільській місцевості. У випускних класах будуть навчатися 241 одинадцятикласник, в тому числі  137 у сільській місцевості. Це майже такий самий показник, як і в минулому році
Перший раз в перший клас
піде цього року Владислава Українець з Базалії. Для неї день 1 вересня – перший важливий крок у житті, певний епіцентр сонячного дитинства, невидима межа, перетнувши яку стане вже не малюком, а школяркою. Вважає дівчинка, що попереду у неї виконання дійсно почесної місії, не по-дитячому переживає за свої успіхи у вивченні письма, боїться, що може щось у неї не вийти, щось пропустить чи недовчить. Напевно, саме цей потяг до вдосконалення стане для майбутньої першокласниці основним вказівником у насиченому шкільному житті, допоможе з легкістю опановувати все нові і нові ази шкільної науки. Вже зараз Владиславка розуміє – без освіти не стати успішною людиною, а двієчники – це ліниві і недалекоглядні учні, тож вона зробить усе, щоб ніколи такою не стати.
А от мама дівчинки, Алла Українець, знаходиться у передвересневі дні в повній «бойовій готовності». Бо ж вперше буде проводжати доню у школу, як і кожній матері, хочеться їй, щоб у її школярочки було все найкраще.
Категорія: Газета № 66-67 20.08.2010 | Переглядів: 299 | Додав: Korespondent | Дата: 20.08.2010 | Коментарі (0)

Освіта – це майбутнє
15 серпня закінчилося зарахування майбутніх студентів за держзамовленням, а на навчання за контрактом триватиме ще до 25 серпня. Варто відмітити, що цьогорічна вступна кампанія виділилась великими чергами, що у таке неймовірно спекотне літо була для абітурієнтів справжнім випробуванням.
Марина Соколик (на фото) з Теофіполя не з розповідей знає про труднощі під час вступу, адже довелося їй пройти три «кола пекла», тобто вистояти черги у трьох вузах України. Ось як вона про це розповідає:- Документи для вступу я подавала у Львівський національний університет ім.І.Франка, Київський університет культури та мистецтв та Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка. У кожен вуз займала чергу ще з четвертої години ранку.
Категорія: Газета № 66-67 20.08.2010 | Переглядів: 296 | Додав: Korespondent | Дата: 20.08.2010 | Коментарі (0)

В Україні  день пасічника відзначають з 1997 року. Указом Президента день пасічника був встановлений офіційним святом України, яке відзначається кожного року 19 серпня. На свято Преображення Господнього у церквах святять яблука, груші, мед, колосся жита чи пшениці. Свячений мед та віск зберігають до наступної весни та використовують для підгодовування бджіл. Мед смачний і корисний будь-якої пори року - акацієвий, липовий, гречаний і соняшниковий.
Про наших земляків, які роблять наше життя солодшим - на цій сторінці

А у Святці - пасічниці
Пасіку ТОВ «Святець» знайшла я не відразу: довелося довгенько йти польовою дорогою, з одного боку млів у полуденній  спеці старий садок, з другого – милувала мій погляд духмяна квітуча гречка. Ось нарешті дійшла до цієї справді райської місцини: на сонячній галявині заголубіли вулики, запахло медом. А ось і господині бджолиного царства – старший пасічник Софія Карнась та її помічниця, пасічник  Надія Полукравець.
Софію Петрівну односельці ласкаво називають Соня Бджілка.
-Чи не ображаєтесь? – питаю
-Чого ж, відказує мені ця мила жінка, - навпаки, приємно, що люди порівнюють мене з цією надзвичайно розумною, трудолюбивою комахою, хоч зрівнятись з її невтомністю та високоорганізованістю дуже важко.
Категорія: Газета № 66-67 20.08.2010 | Переглядів: 264 | Додав: Korespondent | Дата: 20.08.2010 | Коментарі (0)

Манна небесна не падає
Десь з дев’ять років тому з’явився в Олексія Міняйла інтерес до бджільництва. Мабуть, все-таки, передались гени прадідуся по матері, знаменитого у свій час у Великому Лазучині Івана Мироновича Нагребельного.  Мав цей хазяйновитий господар велику пасіку, опікувався і колгоспними бджолами.
-Перепробував я у своєму житті, - каже цей привітний чоловік, - вже багато справ, і шоферував, і два роки тролейбуса у Хмельницькому водив, ось і трактора свого маю,  і ставок тут, у Великому Лазучині орендую, і магазин маю, і мисливець я запеклий, та, визнаю, найбільше лежить моя душа до бджіл.
Коли почав займатися ними, мав лише 2 бджолосім’ї, зараз вже є 25. До цієї справи ставлюся дуже серйозно, раз в тиждень обов’язково переглядаю вулики, збираю прополіс. Маю з цього велике задоволення, ну і, звичайно, крім інтересу, є ще й якийсь прибуток.
Категорія: Газета № 66-67 20.08.2010 | Переглядів: 299 | Додав: Korespondent | Дата: 20.08.2010 | Коментарі (0)

Хто не тримає, той не має гризи
Нещастя сталося в родині Наталії Чайки з Ординець, у неділю, 1 серпня.
-Цього дня, – розказує з жалем господиня, - я допомагала на весіллі, а свекор прип’яв наші корівки, було їх у нас шестеро, не в звичному місці, а в іншому. Десь о пів першого дня він та моя свекруха поїхали їх доїти. А застали дві найкращі, наймолодші, одна за два тижні до отелу, друга за два місяці  після отелу – неживі, грім забив.
Категорія: Газета № 64-65 13.08.2010 | Переглядів: 265 | Додав: Korespondent | Дата: 20.08.2010 | Коментарі (0)

Все залежить від людей
Тяжкими були цьогорічні жнива, що тут скажеш. Дощі не давали спокійно працювати. Комбайни залишалися на полях, і як тільки підсихало, і можна було молотити, одразу закипала робота. Наші трудівники – комбайнери, помічники, водії, працівники на зерноочисному тоці (очищали, сушили зерно цілодобово) – всі потрудилися по совісті. Так що битву за урожай ми виграли, на 1033 га площі зібрали ранніх зернових, вал склав 3700 тонн, врожайність – 35,4 цнт. Пшениці обмолотили на 478 га, зібрали 2000 тонни при врожайності 42 цнт.
Добре потрудились наші комбайнери, працювали на «Дніпро-350» не лише на нивах «Старту», збирали хліб в інших агропідприємствах. Петро Мадей та Павло Паранюк намолотили більше ніж 1200 тонн зерна, Олексій Шилюк 1100 тонн, Микола Наклюцький - 1000 тонн.
Категорія: Газета № 64-65 13.08.2010 | Переглядів: 229 | Додав: Korespondent | Дата: 13.08.2010 | Коментарі (0)

І у Шибені вистачає проблем
Як раніше повідомлялося, з метою кращого розуміння проблем, які виникають у громад району та їх якнайшвидшого вирішення, двічі на місяць у населених пунктах Теофіпольщини проводиться День райдержадміністрації. Цього разу він пройшов у Шибені, одному з найвіддаленіших наших куточків. Окрім голови РДА Володимира Довжука, у склад комісії входили Андрій Мамонтов, начальник відділу управління праці та соціального захисту населення, Леся Загорська, заступник головного лікаря по медичному обслуговуванню населення та Валентина Нагребельна, завідувач сектору землеустрою, моніторингу, охорони та ринку земель.
Сільський голова Шибени Іван Воронюк став у цей день для «гостей» з Теофіполя своєрідним екскурсоводом по соціальних об’ктах села та його торгових точках. Та й хто краще може показати і розказати про територію, як не сам господар? На жаль, важко назвати «гостини» у Шибені вдалими, адже очільник району критично віднісся до того стану справ, який панує у населеному пункті.
Категорія: Газета № 64-65 13.08.2010 | Переглядів: 228 | Додав: Korespondent | Дата: 13.08.2010 | Коментарі (0)

Допоможіть  добудувати  Храм
Наша рідна районка, на сторінках якої ми можемо поспілкуватися, що вже неодноразово зроблено з вами, наші дорогі краяни. Сьогодні знову хочемо, хоч частково розповісти вам, як проходить будівництво католицького храму у Теофіполі. Кожний, хто мав чи має хоч маленьке відношення до власного будівництва знає, яка це кропітка, з великими затратами не тільки коштів, а й нервів справа.
Не будемо повторюватись і описувати початок будівництва, а хочемо поділитись своєю радістю, духовною вірою, здійсненням наших задумів, бо Храм уже набуває своєї величі і краси. Початок був, значить кінець обов’язково буде. Неодноразово приходиться чути:”Вас мало”. Можемо заперечити:”Нас багато”. Католицька святиня з кожним днем все вище і вище простягає руки до Бога, а поки що єдиний хрестик ніби просить: „Підійди до мене, віруючий люде, перехрестись і Богу пообіцяй, що будеш молитися аби святиня, про яку так довго мріяли, найскоріше була закінчена”.
Будівництво розпочалось не тільки за одні пожертвування спільноти, а й за добровільні внески католиків інших спільнот, а також значної допомоги фінансової, матеріальної та будівельними механізмами, керівниками нашого району.


Категорія: Газета № 64-65 13.08.2010 | Переглядів: 280 | Додав: Korespondent | Дата: 13.08.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 280 281 282 283 284 ... 302 303 »
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Березень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz