Субота, 20.01.2018, 17:53
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » Архів матеріалів
Життя на пенсії лише починається
Щиро так вважає Володимира Володимирівна з Волиці. Що вона вже перебуває так би мовити „поза строєм” – і не скажеш, і не подумаєш – така ж запальна, по-молодому спритна до будь-якої роботи. За що не візьметься – зі всім впорається, а головне - тепер має достатньо часу, аби займатися улюбленими справами – вишивати, робити аплікації, розводити квіти, доглядати господарство.
Родом вона з Підволочиського району Терно-пільської області, з села Медин. Після першого курсу навчання у Тернопільському педагогічному інституті працювала старшою піонервожатою у міжрайонному піонерському таборі. Тут і зустріла Володимира, свого судженого. Був фізрук веселим, кремезним хлопцем – демобілізувався якраз із Балтійського флоту. Запала йому в душу Влодзя, не дівчина, а вогонь. А тут ще й друзі жартома написали на коробці сірників, що вони мають одружитися. Через два місяці так і сталося. Фізмат вона вже закінчувала заочно, почала вчителювати, Володя також, викладав фізкультуру, одночасно навчався в Теребовлянському культосвітньому технікумі, потім в Київському інституті культури.
Категорія: Газета № 22-23 19.03.2010 | Переглядів: 259 | Додав: Korespondent | Дата: 19.03.2010 | Коментарі (0)

Як до рідної людини


Саме так має лікар ставитися до хворого, незалежно від його посади, фінансового стану та суспільного статусу.  Переконаний в цьому Віталій Михайлович Самов’юк, хірург-стоматолог  районної лікарні.
Працює лікарем вже 31 рік, освіту здобув в Хмельницькому медичному училищі та Дніпропетровському медичному інституті.
-Професійність обов’язково прийде, - каже, а головне – залишатися людиною, вести себе так, аби хворий бачив в особі лікаря свого друга, рятівника, надійну людину, яка не залишить в біді ні вдень, ні вночі.
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 313 | Додав: Korespondent | Дата: 19.03.2010 | Коментарі (0)

Весна  рік  годує
                                                   

    З нетерпінням чекають теплих благодатних днів в Карабіївці: ФГ «Рідний край» повністю готове до проведення  веснно-польових робіт. Тут розроблений робочий план, поремонтована техніка, вирішується питання придбання мінеральних добрив, паливно-мастильних матеріалів .Розказує голова правління Микола Іванюк (на фото):
-Хоч минулий рік був дуже складним і у фінансовому плані, бо ж не отримали жодної копійки від держави, та й і погода нас, сільгоспвиробників, не балувала, восени вчасно засіяли озимі: маємо 70 га  ріпаку, 400 га пшениці, 65 га  ячменю .Щодо наших планів  по ярих культурах, то будемо сіяти 150 га ячменю, 40 га гороху,30 га гречки,5 га вівса,100 га кукурудзи на зерно,100 га кукурудзи на силос, 205 га однорічних трав.У нас непогана техніка, трактори К-700, МТЗ, думаємо, що днів за 10 з сівбою ранніх ярих впораємося, механізатори  у нас досвідчені, сумлінні, як от В’ячеслав Степанюк.
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 298 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

У «КУНЧАНСЬКОМУ» ВИЗНАЧИЛИСЯ
У фермерському господарстві розроблено і введено в дію план роботи на період весняно-польових робіт.
В обробітку ФГ „Кунчанський” знаходиться 1198,5 га землі. Господарство займається вирощенням зернових, технічних і кормових культур. Під урожай 2010 року ми посіяли 509 га озимих. З них 465 га займає пшениця, 44 га – озимий ячмінь. Крім того, посіяно 106 га озимого ріпаку.
На даний час господарство завершує підготовку до весняно-польових робіт. Практично повністю зроблено ремонт техніки, повністю маємо насіння ярих культур. Дбаємо про матеріально-технічні ресурси. Закуплено 180 тонн аміачної селітри, засоби захисту рослин, паливо-мастильні матеріали.
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 315 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

Наш район по рейтинговій оцінці з питань розвитку агропромислового комплексу по підсумках за 2009 рік в першій групі районів зайняв перше місце.
За 2009 рік валовий збір зерна по всіх категоріях господарств склав 90,6 тис.тонн. По району одержано по 32,1 ц/га зернових, в тому числі озимої пшениці по 40,4 ц/га. Середня урожайність цукрових буряків становить 314,3ц/га.
Вперше показник надою молока на корову склав 4479 кг, що на 167 кг більше до 2008 року. Сільськогосподарськими підприємствами вироблено 3051тонн м’яса.
Також збільшено поголів’я корів на 82,  свиней на 2820 голів.
Лідером виробництва сільськогосподарської продукції району є ТОВ „Старт”. Господарство виробило на корову 7999кг молока, цей показник найбільший не лише в районі, але й в області. Генеральний директор цього господарства, заслужений працівник сільського господарства, заступник голови Всеукраїнського ради сільгосппідприємств, доктор економічних наук, Герой України Василь Андрійович Петринюк.
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 320 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

Працювали депутати
5 березня відбулася двадцять восьма сесія районної ради. З часу проведення попередньої минуло три місяці, то ж питань, що потребували розгляду, назбиралося. Зі звітом про виконання ра-йонного бюджету за 2009 рік виступив начальник фінансового управління РДА Олександр Сапуга. Запропонував сесії затвердити звіт про виконання загального фонду районного бюджету за 2009 рік по доходах в сумі 61149,3 тис. грн., та по видатках в сумі 59599,5 тис.грн. з перевищенням доходів над видатками в сумі 1549,8 тис.грн. та звіт про виконання спе-ціального фонду районного бюджету за 2009 рік по доходах в сумі 5262,5 тис. грн. та по видатках в сумі 5258,8 тис. грн. з перевищенням доходів над видатками в сумі 3,7 тис.грн., правда при кредиторній заборгованості у 515 тис. грн. по загальному фонду та 72900 грн. – по спеціальному. Разом з Олександром Гудзяком, начальником відділу Держказначейства, дали роз’яснення з приводу останнього.
У Людмили Таранчук виникло запитання щодо пластикових вікон, які були встановлені наприкінці 2009 року у п’яти школах. На її думку, на це немає відповідних документів. Спростував це Павло Гладищук, начальник відділу освіти, а Олександр Сапуга переконаний – перевіряти, чи є в цьому якісь порушення – справа контролюючих органів – КРУ, СБУ, прокуратури, міліції.

Володимир Довжук, голова  постійної комісії з пи-тань регламенту, депутатської діяльності  та  етики

Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 300 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

Питання землі завжди актуальне
                                                     Щороку, у кожну другу суботу березня, відзначається День землевпорядника. Олена Параїл (на фото), начальник відділу Держкомзему у Теофіпольському районі, вважає, що обрала професію за покликанням.
   Народилася Олена Миколаївна у Теофіполі. Після відмінного закінчення школи, перед нею постало одне з найважливіших питань у житті – з якою професією пов’язати своє майбутнє. Вибір відразу ліг на спеціальність землевпорядника, адже виросла у такому аграрному районі як наш. Отож, закінчивши Рівненський державний технічний університет, стала працювати спеціалістом у районному відділі земельних ресурсів. Пізніше, з набуттям досвіду, спробувала себе у приватній діяльності, стала першо-прохідцем у цьому напрямі. І ось, більше місяця тому, піднялася моя співбесідниця ще на один щабель своєї землевпорядної діяльності – пройшла конкурс Головного управління Держкомзему у Хмельницькій області на посаду начальника відділу Держкомзему в Теофіпольському районі
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 440 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

Проблем вистачає, якби ще й коштів
Саме про них, про проблеми, а також про шляхи їх ви-рішення вели нещодавно мову медики району на розширеній нараді, в якій взяли участь перший заступник голови обласного управління охорони здоров’я облдерж-адміністрації Анатолій Козак  та голова районної ради Віктор Лебединський.
Головний лікар Юрій Сурма, його заступник Віктор Бартков, завполіклінікою Олена Кравчук, лікар-педіатр Людмила Панасюк, акушер-гінеколог Ніна Олійник, хірург Володимир Кухарук, головний лікар амбулаторної практики сімейної медицини із Поляхови Валерій Погомій  констатували ряд позитивів, які є в роботі медичних закладів району. На рівні області згідно рейтингових показників, яких нараховується 64 наш район по 24 із них – в першій п’ятірці, лікарня повністю укомплектована лікарями і середнім медичним персоналом. Покращилися демографічні показники: зменшилась смертність, в т.ч. в працездатному віці, збільшилася народжуваність і як наслідок покращення природного приросту населення (з – 9,1 до -7,9). Зменшилася дитяча смертність (2 місце в області), а також в 2 рази зменшилась питома вага деструктивного туберкульозу (3 місце в області), покращився показник раннього виявлення онкохворих (3 місце), та інші.
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 238 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

У Волиці – Польовій проживає 804 осіб, проте на схід громади , що відбувся тут минулого тижня, прийшло аж …50. Чого ж так? Завдавали це питання і Ірина Рожицька, сільський голова, і Микола Гуменюк, директор СТОВ „Хлібороб”, і виступаючі на сході. Чи нема про що говорити, бо нічого не робиться, чи байдужі люди до проблем громади, чи не вірять вже ні у що?
І хоч видаються ці питання риторичними, треба все ж таки знайти на них відповідь.


А  небайдужих - мало
З собою ж ніхто не забере
                                                  
  Ірина Рожицька, працює сільським головою якраз вже 4 роки. Каже, що за свою роботу їй не соромно, бо зроблено чимало. По всьому селі проклали новий водогін, залишилось всього метрів 500 по вулиці Жовтневій. 63 ліхтарі освітлюють вночі село, майже всі вулиці, поки що не можна підключити останню підстанцію, бо має дерев’яні опори. У сільській раді зроблена реконструкція: замінили дах, поставили сучасні двері, вікна, зробили ремонт стелі, зовнішніх та внутрішніх стін, в кожній кімнаті встановлено газові конвектори, відтепер опалення потребує значно менше витрат. Поставили огорожу, ніхто ж за собою не забере, залишиться для людей.
Покращав і дитячий садок, зроблений тут і євроремонт, поставлена огорожа. Сільська бібліотека стала теплою та привабливою: опалюється, стеля та стіни після ремонту, на вікнах чудові гардини, ламбрекени, поповнилася новими книгами на суму 12 тис.грн. Частково поремонтували будинок культури, закупили музичну та звукоапаратуру, костюми для учасників художньої самодіяльності
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 389 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

Липнуть руки до чужого


Ці вхідні двері, безумовно, знають всі у Теофіполі та й у районі, бо щодня сюди , у магазин приватного підприємця Аліни Жуковської «Вавітал» приходить не один десяток покупців. У цьому  приміщенні  він знаходиться вже четвертий рік, біля дороги, в людному місці, тож майже завжди тут гамірно, є вдосталь продуктів та товарів промислової групи. Можна купити все, що забажає душа, навіть свіжоспечену курку, випити чай, каву. Магазин працює за системою самообслуговування: заходиш, береш корзину, вибираєш все, що тобі до вподоби, підходиш до каси і розплачуєшся. За покупцями дивиться персонал магазину, крім того, ведеться відеоспостереження, про що і гласить напис при вході. Та останнім часом  стали продавці помічати нестачу – товари взяті, та за них на касі не заплачено. Як виявилося, є серед покупців недоброчесні  люди, липнуть в них руки до чужого.
Категорія: Газета № 20-21 12.03.2010 | Переглядів: 339 | Додав: Korespondent | Дата: 12.03.2010 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 293 294 295 296 297 »
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz