Середа, 18.10.2017, 01:06
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » Архів матеріалів

Щоб  зеленіли  ліси
Україна займає восьме місце в Європі за площею лісу. Загальна площа земель лісового фонду становить 10,8 млн гектарів, з яких 9,5 млн вкрито лісовою рослинністю. Характерним для України є нерівномірне розташування лісів, переважно екологічне їх значення і високий відсоток заповідників (13,7%). Кожен другий гектар лісу в Україні створений штучно. В даний час на підприємствах лісового господарства функціонує 649 постійних розсадників, тепличні господарства, де вирощують щорічно понад 377 млн шт. стандартного посадкового матеріалу, 16,3 тис. гектарів постійних лісонасіннєвих  ділянок.
А в нашому Теофіпольському районі лісовий фонд складає 970 гектарів і перебуває на балансі КП «Теофіпольлісвод». Основною метою підприємства є відтворення та збереження лісового фонду, проведення лісовпорядкувальних робіт згідно розрахункової лісосіки, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів № 18/02 від 15.12.2016 року. 

Категорія: Газета № 73-74 14.09.2017 | Переглядів: 36 | Додав: Korespondent_g | Дата: 14.09.2017 | Коментарі (0)

То де ж та правда?

На сторінках газети «Життя Теофіпольщини» розгорнулась дискусія стосовно оцінки роботи Теофіпольської селищної ради. В статті «Свобода слова – не вседозволеність» Теофіпольський селищний голова В.Губіна зазначає, що правда єдина. От і ми, жителі селища, хочемо знати: «Де ж то та правда?». Це вже не просто «говорили – балакали»... Колись японський драматург Кобо Абе сказав: «Цікаво, яка втома настає раніше – від балаканини чи від її слухання?».

Зі слів селищного голови виходить, що селищна рада працює добре. Це жителі селища живуть погано, тому що вони не працюють в селищній раді. Дякуючи змінам на державному рівні сільські та селищні ради, на даний час, мають значні фінансові ресурси, а от вміло ними користуватись не можуть (або не хочуть), нічого не роблять, ходять, руки в штани. Нам говорять, що не варто так обурюватись. Як не варто, це ж наші кишені з яких крадуть гроші.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 96 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

У  розвідку  з ним  пішли  б -

не  вагаючись!

Саме закид Валентини Губіної щодо офіцерської честі Віктора Мовчана, спонукав нас, через газету, розказати правду про не колишнього офіцера, а справжнього, з незмінною позицією чесного патріота України. Тридцять років Віктор Петрович служив у Збройних Силах, був на відпові-дальних  офіцерських посадах.
 Після виходу на пенсію бере активну участь у громадському житті селища та району. У 2012 році організував і очолив громадську організацію «Громада рибалок Теофіпольщини» для захисту водойми від браконьєрів та «нових хазаїв» До речі, в Теофіполі за користування  127 га водойми не поступає жодної копійки до бюджету селищної ради. Проте це зовсім не турбує посадову особу Валентину Губіну. То ж Мовчан, разом із своїми однодумцями, хочуть щоб ставок належав громаді.
Особливо яскраво Віктор Петрович проявив свої оіфцерські навики, коли з перших днів Революції гідності організовував поїздки ло Києва. А також був одним з організаторів Майдану в Теофіполі. З перших днів військової агресії – він засновник  та активний учасник волонтерського руху.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 103 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Щоб світлим та радісним був новий навчальний рік

Незабутнім став День знань  для учнів Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Адже все-таки  знову для хлопчиків та дівчаток цього маленького мальовничого українського села продзвенів перший дзвінок,  його срібляста мелодія знову покликала  школярів та вчителів за парти затишної школи. Раділи діти, бо ж навчатимуться у рідному селі, поруч з домівкою. Раділи батьки, бо їх  діти будуть на очах, доглянуті, пильновані, ніким не скривджені. 
То ж свято пройшло піднесено, в урочистій обстановці. Звучав Державний гімн України, виступали і старшокласники, і першачки, розказували віршики та співали пісеньки.  З початком нового навчального року учнів, батьків та вчителів привітав директор школи Петро Стецюк, побажав здоров’я, натхнення у підкоренні знань, а ще – аби кожний день був сонячним та щасливим. Вручив похвальні листи відмінникам навчання – Інні Березюк, Олександрі Березюк, Вікторії Захарчук та Дмитру Мартинюку. Привітали учнів, батьків  та вчителів голова батьківського комітету школи Юлія Ільчук та методист методичного кабінету від-ділу освіти Леонід Триндюк.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 26 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Маємо   новий   автомобіль!

1 вересня у Теофіпольському районному центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів відбулося свято під назвою  «Людина починається з добра». Цим заходом ми хотіли віддячити всім тим людям, які допомагали нам у придбанні автомобіля. 
  Наш автомобіль, яким ми підвозили дітей до Центру, прийшов у технічну несправність, а тому виникла велика проблема з підвозом дітей. Хвилювалися батьки, хвилювались і ми, але з ініціативи голови районної державної адміністрації Юрія  Маєвського  та підтримки голови районної ради  Андрія Петринюка  нам було виділено кошти для придбання нового автомобіля. І ось  1  вересня ми побачили  на нашому подвір’ї  новенький семимісний автомобіль. 
Розділити нашу радість прийшло багато людей: голова РДА Юрій Маєвський, керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун,   голова районної ради Андрій Петринюк,  директор Департаменту соціального захисту обласної державної адміністрації Світлана  Лукомська, начальник соціального захисту населення Наталія Лебідь,  депутат Верховної Ради України Андрій   Шинькович, депутат обласної ради Віктор Лебединський, начальник фінансового управління  Олександр Сапуга, голова ФГ «Кунчанський» Володимир Пицюк,  Кунчанський сільський голова Олексій Козачук  та  Новоставецький - Анатолій  Вальчук,  Гаврилівський -    Василь Гандовський.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 25 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Із  засідання  колегії райдержадміністрації

Про важливі питання життєдіяльності району велася мова на засіданні колегії райдержадміністрації , яка відбулася під головуванням голови райдержадміністрації Юрія Маєвського 31 cерпня. Адже розпочинається новий навчальний рік, та й на часі – опалювальний сезон.
То ж спочатку члени колегії заслухали інформацію завідувача сектору містобудування та архітектури відділу житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Анатолія Шклярука  про стан здійснення заходів з підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 року. Доповідач зазначив, що до зими комплексно підготовлено 50 будинків із запланованих 58 (86%), 32 школи, 32 дитячих садочки, 1 лікарня, 6 амбулаторій, 43 фельдшерських пунктів та заклади культури, 36 котелень із запланованих 38.
На балансі Теофіпольського ВУЖКГ знаходиться 58 житлових будинків, 20,3 км. – водопровідної мережі, 7,4 км. – каналізаційної мережі. Станом на час проведення колегії  житловий фонд підготовлено до опалювального сезону на 86%. Також на підприємстві підготовлено 3 одиниці снігоочисної техніки та заготовлено 100 тонн посипочного матеріалу. Проведено ремонт 0,5 км водопровідних мереж, підготовлено до роботи в зимовий період 5 водопровідно-насосних станцій із запланованих 6, 2 каналізаційні насосні станції із запланованих 2 та каналізаційні очисні споруди.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 28 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Україна  -  велика  родина

Україна... Золота чарівна сторона. Скільки ніжних поетичних слів придумали люди, щоб висловити гарячу любов до краю, де народилися й живуть!
До святкування 26-ої річниці Незалежності України в райцентрі долучилася і наша центральна районна бібліотека,організувавши виставку нових видань про Україну та Теофіпольщину, видатних людей району та представила предмети декоративно- прикладного мистецтва нашої місцевості «Живи, Україно, для щастя і волі»..
Проведено святковий флешмоб «Україна  - велика родина», метою якого було залишити у серці кожного громадянина краплину любові до рідного краю, бо коли живе культура, звичаї, традиції нашого народу, ще більше збагачуємось не лише ми, а цілий світ.
Під час флешмобу, ведучою якого була Оксана Сокоть, бібліотекарі знайомили жителів з новими виданнями про Україну, бажаючі зачитували вірші патріотичної тематики. Бібліограф Лариса Кравченко підготувала і  роздавала присутнім святкові листівки, вітаючи з Днем Незалежності.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 26 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Працюють  для  людей

Щоб хто не казав, в без голубого палива ми вже не можемо уявити свого життя. Та й альтернативи газу , як стверджують експерти, немає. З їх думкою важко не погодитись, адже заготовляти дрова, чи купувати дороге вугілля, кочегарити на плиті, вибирати попіл, а потім ще й терти сажу… Бо ж до використання газу у побуті, до комфортних умов опалення свого житла ми вже просто звикли. Найголовніше, аби ціни на нього були доступними для всіх категорій населення, а держава продовжувала компенсовувати витрати на нього через систему субсидій. 
То ж таке підприємство як  газконтора, а тепер Теофіпольська дільниця  ПАТ «Хмельницькгаз» надійно увійшла у наше життя. І хоч останнім часом у районі зменшилося споживання газу, зменшилася і кількість споживачів, газовики роблять усе, аби до наших осель безперебійно надходило голубе паливо, надійно обслуговують газопроводи, ремонтують газове обладнання. Цілодобово працює аварійно-диспетчерська служба «104», всі диспетчери, водії та слюсарі дуже відповідальні та дисципліновані, бригади  вчасно виїжджають на виклики. Напружено працює і служба обліку газу, це дуже важливий підрозділ підприємства. 
Вже вдруге на районній дошці пошани «Кращі люди Теофіпольщини» красується портрет оператора ЕОМ відділу комерційного балансування Лариси Олійник. Працює ця привітна жінка на підприємстві вже 29 років, роботу свою дуже любить.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 30 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Його стежина

4 серпня Олександр Якович Чернюк відзначив своє 70-річчя. Та такий же енергійний, стру-нкий, бадьорий, завзятий, яким його знають у Бережинцях та й по всьому районі вже зо п’ять десятків літ, відколи почав свою трудову діяльність. Після закінчення Новоуши-цького технікуму  механізації працював у місцевому колгоспі, далі вісім років молодий спеціаліст був заступником директора РТП  по постачанню (ремонтно-транспортного підприємства). На цій посаді треба було бути спритним, кмітливим,  вміти організувати все «вибити», бо ж хоч система тоді була планова, та був дефіцит. Вже був одружений, дружина Надія Романівна, вчителька математики Бережинецької школи, діти Надія та Саша його майже не бачили. Зранку до ночі на роботі, постійні відрядження, отака була робота.
- Тут якраз померла моя мама, - розказує Олександр Якович, - треба було вже  бути вдома, то ж вернувся в колгосп, почав працювати головним інженером. Якраз головою тоді був Валентин Іванович Грисюк. Багато ми в той час придбали техніки, газифікували Бережинці та Рідку, проклали водопровідну мережу. Де я тільки не був, по всій Україні, в Росії, Естонії. Все ж треба було знайти та привезти – і трактори, і комбайни, і станки, і навантажувачі, і труби, і батареї. Та мені завжди Бог, як то кажуть, прокладав стежину. Треба було все організувати, зустрітися з потрібними людьми, все вирішити, і в мене якось виходило. Не було в нас млина, людям треба було їздити по селах, шукати, де муки намолоти. От задумав я побудувати в колгоспі зернопереробний комплекс, головою тоді вже був Віктор Романчук. То довго розказувати, та нам це вдалося, відшукали обладнання, побудували двоповерхове приміщення, налаштували млин. І діє він до цього часу. Звісно, людина не може вічно працювати в такому темпі, вже два роки працюю сторожем на зернотоку. Треба вдома трохи доглянути по господарству, бо ж вічно не було коли.

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 31 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

Стали срібними призерами

У Всеукраїнському фіналі «Шкіряного м’яча  Кубку Coca-Cola» U-14 (2017 року), який проходив 25-27 серпня у м.Суми,  взяли участь участь вісім команд. Команди- учасники були за жеребкуванням поділені на дві групи: перша група – Теофіпольська  ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 (смт.Теофіполь), гімназія №1 м.Лохвиця (Полтавська обл.), ЗОШ №15 м.Первомайськ (Миколаївська обл.), НВК №5 м. Енергодар (Запорізька обл.); друга група – НВК №26 м.Рівне, ЗОШ №1 м.Кролевець (Сумська обл.), НВК №1 м.Роздільна  (Одеської обл.), ЗОШ №2 м.Теребовля (Тернопільська обл.).
В перший день змагань наша команда провела поєдинок проти юнаків з НВК №5 м.Енергодар (Запорізької обл.)  з рахунком 0:0. На наступний день змагань Теофіпольці зіграли  з командою м.Лохвиця (Полтавської обл.), матч закінчився з рахунком 2:0 на користь наших спортсменів, а також з рахунком 0:0 зіграли з командою м.Первомайськ (Миколаївська обл.). У своїй групі зайняли перше місце і у фіналі зустрілися з командою НВК №26 м.Рівне. У вирішальному двобої, на жаль, теофіпольці поступилася з рахунком 0:2 одноліткам з НВК № 26 м.Рівне, та стали срібними призерами серед найкращих шкільних команд 2003 р. н. зі всієї України. Кращим воротарем змагань визнано Руслана Романюка. 

Категорія: Газета № 71-72 7.09.2017 | Переглядів: 35 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.09.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 ... 286 287 »
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2017Зробити безкоштовний сайт з uCoz