Середа, 17.01.2018, 18:09
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » Архів матеріалів

Андрій Петринюк:  треба об’єднуватися
У переддень професійного свята працівників місцевого самоврядування спілкуємося з головою районної ради Андрієм Петринюком  - про децентралізацію, створення об’єднананих територіальних громад, проблеми комунальних підприємств, будівництво районного будинку культури, погані дороги та інше.Почнемо з головного: Теофіпольський район  чи не єдиний в області, де ще не утворені об’єднані територіальні громади. Хто ж  гальмує цей процес ?
- Треба розуміти, що децентралізація – це одна із базових реформ, адже вона передбачає передачу владних повноважень на місця. Вона  має стосуватися кожного, і люди повинні в цьому розібратися, бо це питання якості життя. Переконаний, що цього буде  легше досягти, коли у районі утвориться одна ОТГ, а не дві, як передбачено у перспективному плані, не три, не чотири, як це дехто бачить. Бо ж, в першу чергу, це питання коштів, інфраструктури та кадрів. Територіальна громада – це, фактично, невелика корпорація, яка повинна мати професійний топ-менеджмент. Мають бути професійні юристи, економісти, фінансисти, люди, які займаються земельними питаннями. Це не просто ті, хто ходять на роботу, а це набір фахових працівників. Де їх взяти у малих громадах? Зрозуміло, що є певні зацікавлені кола, яким би легше було контролювати малі громади. От заходять вони в малу громаду, обіцяють людям золоті гори, що відновлять і тракторні парки, і ферми. Насправді, їм потрібна лише земля. Що буде з неперспективними селами, чи не загинуть вони, як вважають деякі експерти? Вважаю, це швидше станеться, якщо вони будуть у складі малих громад, бо там просто не вистачить фінансового ресурсу на їх утримання. Тому я вже неодноразово звертався із листами до Теофіпольського селищного голови Валентини Губіної та депутатів селищної ради з проханням ініціювати створення ОТГ.

Категорія: Газета № 97-98 7.12.2017 | Переглядів: 36 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.12.2017 | Коментарі (0)

Розглядали важливі питання

1 грудня під головуванням Андрія Петринюка  відбулася п’ятнадцята сесія районної ради сьомого скликання. Розпочалася вона із приємного моменту. З нагоди Дня працівників сільського господарства голова ГО «Теофіпольська районна організація учасників АТО» Василь Яцух та голова ГО «Волонтерський рух Теофіпольщини – Патріот» Сергій Мороз вручили пам’ятні подяки керівникам агропідприємств, які беруть активну участь у підтримці учасників АТО та волонтерського руху району. Це голова ФГ «Кунчанський» Володимир Пицюк, директор ТОВ «Святець» Василь Мастій, голова ФГ «Михнівка» Юрій Федіков, керівник відділку (село Гаврилівка) ТОВ «Україна-2001» Олексій Купчевич, директор філії «Рідний край» ПрАТ «Зерноподукт МХП» Володимир Прокопчук, голова ФГ «Євроколос» Леонід Стецюк, голова ФГ «Червона Случ» Ігор Рудківський, а також приватні підприємці  Володимир Бомащук та В’ячеслав Шведа.
Далі депутати затвердили щорічний звіт голови районної ради Андрія Петринюка. Доповідач, зокрема, зазначив, що районна рада працювала стабільно, послідовно забезпечувала розвиток району, і, головне, розв’язуючи поточні питання життя територіальних громад, не перетворювалася на арену політичного протистояння. Пріоритетними напрямами роботи районної ради у 2017 році були: зміцнення співпраці з з органами виконавчої влади; вдосконалення районної політики, побудованої на новій моделі співпраці з місцевими органами влади з урахуванням інтересів держави, територіальних громад, місцевого бізнесу, виробників, підприємств та установ; прийняття низки програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного та культурного розвитку Теофіпольщини; забезпечення належного контролю за ефективним управлінням майном,що знаходиться у спільній власності територіальних громад; консультативно-дорадча допомога сільським та селищним радам.

Категорія: Газета № 97-98 7.12.2017 | Переглядів: 31 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.12.2017 | Коментарі (0)

Працювала  колегія

В останній день листопада відбулася колегія райдержадміністрації. Проводив її перший заступник голови райдержадміністраці Петро Вільшинський. Спочатку обговорили стан ринку праці та зайнятості населення району. Про це колегію поінформував директор районного центру зайнятості Володимир Бойко. Керівник повідомив, що на фіксованому ринку праці  в звітному періоді спостерігалося  збільшення кількості незайнятого населення, яке скористалося послугами районної служби зайнятості в порівнянні до відповідного періоду минулого року на 3 %. Всього на обліку в звітному періоді перебувало  1997 чол. (в минулому році 1938). За звітний період активними формами сприяння зайнятості (працевлаштування, навчання, участь в громадських та інших тимчасових роботах) охоплено 1507 безробітних, що становить 75,5% до ринку праці. Із них працевлаштовано 1149 осіб, рівень працевлаштування становить 55.9 % від числа безробітних, які звернулися за сприянням в працевлаштуванні, що на 2,1% більше минулого року. 
Протягом звітного періоду проходили навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації 196 безробітних (9,8% до загальної кількості безробітних, що перебували на обліку), з них 194 навчалися за конкретними замовленнями роботодавців.  Закінчили навчання 190 безробітних, з них 186 працевлаштовані за направленнями служби зайнятості та 4 особи працевлаштовані самостійно. 
Суттєвим фактором підтримки безробітних в період пошуку постійного місця роботи є організація оплачуваних громадських та тимчасових робіт. У звітному періоді до участі в таких  роботах взяли участь  162 безробітних. З них за рахунок коштів Фонду ЗДССнВБ та місцевих бюджетів в громадських роботах за 10 місяців  взяли участь  51 безробітний, які працювали в Новоставецькій, Шибенській, Кунчанській сільських та Теофіпольській селищній радах. 

Категорія: Газета № 97-98 7.12.2017 | Переглядів: 28 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.12.2017 | Коментарі (0)

У дружній Турівській громаді

Турівським сільським головою Антоніна Гуменюк працює два роки. Кажуть про неї люди, що енергійна, наполеглива, за все вболіває, водночас добра і людяна. Не командує, а організовує громаду на загальні корисні справи,  сама першою приклад показує, як не з косою, то з щіткою. Працює у сільській раді з часу її створення, то ж стажу роботи в органах місцевого самоврядування має  більше 26 років. Починала бухгалтером, далі була секретарем, так що пройшла всі щаблі, цю роботу добре знає.
- Аякже, - каже, - сільський голова має все знати, і роботу бухгалтера, і секретаря, закони знати,  ще ж треба з усіма ладити. Бо як інакше, один в полі не воїн.
Спілкуємося з нею у сільській раді. Розташувалася вона в одній просторій кімнаті на другому поверсі адміністративного приміщення. У ньому  і контора відділку № ТОВ «Україна-2001», і ФП, і поштове відділення.
- Раніше ми тут замерзали, - продовжує, - бо ж газ відрізали, а що той електричний обігрівач нагріє, та з ініціативи керівника відділку Віктора Павловича Стецюка кілька років тому встановили твердопаливний котел, тепер скрізь тепло. Ми  йому дуже вдячні.

Категорія: Газета № 97-98 7.12.2017 | Переглядів: 37 | Додав: Korespondent_g | Дата: 07.12.2017 | Коментарі (0)

Місія Віктора Короля

Відколи у квітні 2016 року Віктор Король з Новоставець  пішов добровольцем в армію, живе його мама Ганна Михайлівна у постійній тривозі, рветься навпіл її серце.
- Він у нас дуже хороший, відповідальний, справедливий, - розказує, - чи ж думала я, що доведеться його на війну проводжати, виглядати, щодня чекати дзвінка, щоб почути, що живий? Адже має освіту, закінчив Шепетівське медичне училище за спеціальністю «стоматологія», відслужив армію, в Києві охороняв Генеральний штаб. 8 років працював у Києві в стоматологічній клініці, робив ще на другій роботі, бо ж одружився, народився у них з Надею Рома, онучок наш. Та й приїхали додому, бо квартира така дорога, а на двох роботах бути тяжко, це шалений темп. А в Новоставцях що, роботи ж то нема, його ровесники, друзі – хто де. І тут каже нам Вітя, що піде добровольцем. Боже, я лементую, плачу, пішов і все, ми мусили сприйняти його вибір. Спочатку був санінструктором, далі став фельдшером. І все на передній лінії, довго був коло Попасної.

Категорія: Газета № 95-96 30.11.2017 | Переглядів: 33 | Додав: Korespondent_g | Дата: 30.11.2017 | Коментарі (0)

Вирішив стати військовим

Днями до знаменитого навчального центру «Десна» прибув наш земляк,  підполковник поліції Вадим Остапина. Нещодавно він написав рапорт про звільнення з посади заступника начальника Теофіпольського відділення поліції та підписав контракт на службу у Збройних Силах України на три роки.
- Вадим працював  заступником начальника з питань громадської безпеки  трохи більше двох років, - розказав нам начальник відділення Сергій Стучинський, - із поставленими завданнями справлявся, мені було з ним легко працювати. Адже був надійним, наполегливим,  справжнім професіоналом, показники з напрямків, за які він відповідав, були одними з кращих в області. Та його вчинок заслуговує на визнання та повагу. Бо ж піти на контракт, захищати Вітчизну у такий складний для неї час, це  свідчить про його високі моральні якості, про те, що він -  сильна  особистість.

Категорія: Газета № 95-96 30.11.2017 | Переглядів: 60 | Додав: Korespondent_g | Дата: 30.11.2017 | Коментарі (0)

Загинув, захищаючи рідну землю

21 листопада , у День  Гідності та Свободи, у  Човгузівській ЗОШ I-II ступенів відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки Ігорю Гетманчуку, випускнику цієї школи, учаснику АТО, який загинув 21 грудня 2015 року, захищаючи територіальну цілісність України. Загиблий військовослужбовець служив командиром взводу 18-го окремого мотопіхотного батальйону у смт Біловодськ Луганської області.
Участь у мітингу-реквієм взяли керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковцун, заступник голови районної ради Роман Непотас,  Човгузівський сільський голова Григорій Ткачук,  голова Теофіпольської районної організації учасників АТО Василь Яцух, працівник Теофіпольського районного військового комісаріату Юрій Цимбалюк, родичі загиблого, учнівська молодь, односельці. 

Категорія: Газета № 95-96 30.11.2017 | Переглядів: 21 | Додав: Korespondent_g | Дата: 30.11.2017 | Коментарі (0)

Розширюємо правову свідомість

23 листопада відбувся спільний круглий стіл працівників Теофіпольського районного відділу з питань пробації Віти  Богонюк, Ірини Григоренко  та начальника відділу «Теофіпольське бюро правової допомоги» Старокостянтинівського МЦ з НБВПД Оксани Марків  на тему «Волонтерська діяльність в пробації»
 Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію». Під час засідання обговорювалося, що таке волонтерська діяльність в пробації, які основні завдання волонтерів пробації, хто може стати волонтером пробації.

Категорія: Газета № 95-96 30.11.2017 | Переглядів: 30 | Додав: Korespondent_g | Дата: 30.11.2017 | Коментарі (0)

Небесна сотня в вирій полетіла

Під час години пам’яті учні Новоставецької школи в скорботі  низько схилили голови  перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито  у мирний час ХХІ століття. Кожному необхідно усвідомити, за що боролися учасники Євромайдану і  заради чого пожертвували своїм життям Небесна сотня та воїни, які загинули і гинуть у боротьбі за свободу і цілісність держави. Ведучі свята Віта  Лаган та Христина Горобець розповіли, як починалися та розвивалися події на Майдані. Наголосили на тому, що це  розпочиналось, як мирна акція студентів, які прагнули жити в європейській країні. Але все сталося не так. Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу. Віка  Паранюк виконала пісню «Моя Україна». Крістіна Гончарук, Юлія Гнатюк, Даша  Грух, Рома  Баранюк, Тарас Лебідь читали вірші про події на Майдані та героїв, які захищають свою землю на сході країни. 

Категорія: Газета № 95-96 30.11.2017 | Переглядів: 32 | Додав: Korespondent_g | Дата: 30.11.2017 | Коментарі (0)

Змагання, турніри

На початку листопада в Красилові  відбулася  обласна Спартакіада серед ДЮСШ з настільного тенісу. Участь у ній взяли учні Теофіпольської ДЮСШ  Дмитро Зарічний,  Дарина Лубковська, Кирило Абієв, Ніна Богдан. В загальному заліку команда посіла  23 місце. Тренер-викладач – Олена Лизак.
У  Кам’янець-Подільському 9-12 листопада пройшов  Всеукраїнський турнір з  боксу, присвячений пам’яті  відомого боксера Миколи  Солопчука. Участь у турнірі взяли і спортсмени Теофіпольської ДЮСШ.  Богдан Горголь у ваговій категорії (44кг) посів І місце, Борис Стецій у ваговій категорії (46кг) посів ІІ місце. Тренери викладачі – Олександр Кеда та Андрій Сусь.

Категорія: Газета № 95-96 30.11.2017 | Переглядів: 25 | Додав: Korespondent_g | Дата: 30.11.2017 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 6 ... 295 296 »
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Січень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz