Неділя, 18.02.2018, 23:00
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2016 » Жовтень » 27 » До 50-річчя відновлення району
09:33
До 50-річчя відновлення району

Працювали самовіддано, на перспективу

46 років пройшло з того часу, як я приїхав у Теофіполь. У серпні 1970 року обком партії рекомендував мене на посаду завідуючого оргвідділом райкому партії. На той час першими керівниками в районі були  Іван  Приймак та Микола  Косенко, яких я знав, як і вони мене по роботі у Білогір’ї.
Район був відсталий. По багатьох показниках, особливо в сільському господарстві, займав разом із Білогірським районом останні місця в обласних зведеннях. Працювати доводилось дуже багато. Це сьогодні районне начальство приходить на роботу о 8 годині і своєчасно йде додому. А тоді стиль роботи керівників був зовсім іншим. Працювали по 12-15 годин на добу. Слід віддати належне Івану  Приймаку за те, що за його керівництва намітились зрушення  до поліпшення справ у районі, а , особливо за те, що у Теофіполі розпочалось будівництво сироробного та цукрового заводів. Працював він сам дуже багато, знав людей, був ввічливим, культурним.
Проте темпи  росту виробництва продукції сільського господарства, особливо тваринництва, були низькими, в роботі керівників не було єдності, а тому в 1973 році керівництво області вирішило зміцнити кадри у районі. Першим секретарем райкому партії був обраний Петро Рев’якін, який до того часу працював  другим секретарем у Чемеровецькому районі, він був тоді передовим в області.
 Невдовзі головою райвиконкому був обраний Володимир  Каштан. 
Нове керівництво району вживало заходів для покращення роботи  з кадрами, посилило вимогливість до них за виконання дорученої справи. Багатьох керівників колгоспів, підприємств було замінено. Восени 1973 року мене було обрано  секретарем райкому партії. Анатолій Васильович Безносюк очолив управління сільського господарства.
Стиль роботи Петра  Рев’якіна відзначався вимогливістю, нетерпимістю до порушників дисципліни, інколи він  був навіть жорстким. Перебудовувались у своїй роботі і відділи райкому партії та райвиконкому, районні організації. Скрізь покращилась дисципліна, підвищилась відповідальність керівників. Апарат райкому партії, райвиконкому, управління сільського господарства, районний актив більше свого часу бували у селах, особливо під час сівби, збирання урожаю, допомагали керівникам організовувати роботу. З них питали так само, як і з керівників колгоспів.
Ці та інші заходи позитивно вплинули на ріст виробництва продукції полів і ферм. З кожним роком район долав відставання, його менше стали критикувати. Ця тенденція зростання продовжувалась аж  до так званого реформування сільського господарства. З відсталого у цій галузі район вийшов у передовики, як у рослинництві, так і в тваринництві, неодноразово займав перші місця в області, відзначався республіканськими нагородами. Багато керівників, спеціалістів, передовиків полів і ферм одержали ордени та медалі.
Сьогодні, аналізуючи ці здобутки в сільському господарстві району, хочеться віддати належне багато-річній, невтомній праці на посаді начальника управління сільського господарства Анатолія  Безносюка.  Він, здається, днював і ночував на роботі, дуже переживав за доручену справу. Він піді-брав на посади керівників кваліфікованих спеціалістів, уміло спрямував їх роботу. Серед них головні агрономи Євген  Танасюк та Микола Ковальчук, який пізніше успішно продовжив справу Анатолія Васильовича на посаді начальника, головні зоотехніки Леонід Чепурний, Володимир Квасюк, головний інженер   Іван Гудзь та інші. Саме вони  багато зробили для запровадження у виробництво нових технологій,високоврожайних сортів зернових і технічних  культур, високопродуктивної худоби і техніки. Дякуючи їм, район не пас задніх в цих питаннях, а, навпаки, до нас приїжджали вчитися керівники інших районів.
Хочеться на сторінках газети добрим словом згадати і колишніх керівників господарств, які добросовісно працювали. Найбільший внесок в славну історію здобутків внесли голови колгоспів Олександр Бойцун і Лідія  Самойлюк із Поляхової, Василь  Шуляк і Герой України Василь Петринюк із Новоставець, Анатолій Кушнір та Василь Мастій із Святця, Петро Кравчук із Волиці, Петро Пожалюк із Турівки,  Анатолій Сапуга із Карабіївки, Володимир Осецький із Олійників, Леонід Стецюк із Гальчинець, Володимир  Романчук із  Лідихівки та інші. Проте найбільшої подяки заслуговують агрономи, зоотехніки, інженери, ветпрацівники,  економісти, бухгалтера, механізатори, водії, рільники, доярки, свинарки, доглядачі худоби та інш.
Не менші здобутки за це  50-річчя район  одержав і в інших галузях народного господарства, соціцалній сфері. Я,будучи секретарем, другим секретарем райкому партії по розподілу обов’язків
Опікувався 15 років питаннями будівництва. Сьогодні згадую той час із задоволенням. Адже весь район був  немов великий будівельний майданчик. У 1973 році було введено в дію сирзавод,  на очах мінялося обличчя райцентру, багатьох сіл.
Восени 1972 року розпочато спорудження цукрового заводу, який був у списку найважливіших будов 9-ої  п’ятирічки. З осені 1973 року до завершення будівництва я був начальником партійного штабу будови, пройшов там велику школу. У його спорудженні брали участь весь район, область, республіка. Пам’ятаю, коли у 1974 році у Білогір’я привезли і висипали «навалом» більше 5 млн. штук цегли, то у складанні її у штабелі протягом літа  трудилися сотні працівників усіх організацій і установ райцентру, тисячі колгоспників. Сотні жителів району влились в колектив будівельників та інших працівників заводу. Будова постійно вимагала нових робітників. Комсомол оголосив цю будову ударною, проте комсомольців тут працювало десь 70 чоловік.
Проблему нехватки робітників вирішили за рахунок направлення на будівництво засуджених. Особливо напруженим був 1975 рік, протягом якого треба було освоїти 17 мільйонів капіталовкладень. Тому у Теофіполь приїжджало високе начальство з Москви, Києва, Хмельницького, щоб завод був введений у дію у визначений строк – у грудні 1975 року. Зокрема, тут побували два секретарі ЦК Компартії України,  міністри СРСР та республіки, багато інших високопосадовців. В  області опікувався будівництвом другий секретар обкому партії Ю.О.Бондар.  Він був на будові, можна сказати, безвиїзно, постійно проводив планерки,  був дуже вимогливим.
24 грудня 1975 року завод був зданий в експлуатацію, а на другий день видали перший цукор. Я був при цьому і першим набрав 2 літрові банки цукру, зразу ж відвіз їх  у Хмельницький на обласну партійну конференцію Петру Рев’якіну, який під час виступу вручив цукор президії.
Завод продовжував будуватися, адже дуже багато об’єктів було недобудовано. Було здано в експлуатацію також відрізок залізничної  колії Білогородка-Теофіполь. За дострокове введення в дію заводу директора Володимира  Муравського, бригадира теслярів М.В. Грищенка та мене, як другого секретаря райкому партії, куратора будівництва держава нагородила орденом  «Знак Пошани». Багато будівельників одержали інші нагороди.
У ті роки в районі працювало 3 будівельні та  2 шляхово-будівельні організації, які постійно були завантажені роботою. Особливо хочу відмітити ПМК-251 (начальник Едуард Чернецький),  міжколгоспбуд (Зіновій Марків), рембуддільниця (Іван Танчук). Саме зусиллями цих колективів змінювалось обличчя райцентру, сіл району.
Далі хочу зупинитися на тому,  як тоді вирішувалися окремі проблеми. Пам’ятаю, коли я прибув у Теофіполь, в районі практично не було доріг. З ініціативи Петра  Рев’якіна в багатьох колгоспах були відкриті кар’єри жорстви і нею почали висипати дороги. По суботах і неділях автомобілі, трактори, екскаватори з усіх підприємств, організацій колгоспів залучались на будівництво шляхів. Петро Лаврентійович  особисто організовував цю роботу на основних дорогах, залучались до неї й інші керівники району. Згодом розпочалося масове асфальтування місцевих  доріг.
Аркадій Медвідь, пенсіонер, смт.Теофіполь (далі буде)

 

Категорія: Газета № 85-86 27.10.2016 | Переглядів: 105 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Жовтень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 3
  Гостей: 3
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz