Субота, 20.01.2018, 17:45
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Грудень » 21 » Грані буття
09:54
Грані буття

Дещо із історії

У відповідності до рішення  організаційної комісії Теофіпольського районного виконавчого комітету селищної ради, яку тоді очолював майбутній перший секретар райкому партії Іван Приймак, у грудні 1966 року на основі новоствореного районного центру був заснований районний відділ внутрішніх справ. Першим начальником  був призначений капітан міліції Федір Паславський, який до цього працював заступником начальника міліції у Красилові. Особовий склад на той час і згодом пізніше складався з оперуповноважених карного розшуку Степана Флерчука, Олександра Мельника, о/у ВБРСВ Олексія Лаврука, слідчого Василя Ярощука, начальника ДАІ  Анатолія Катіхіна, пізніше його замінив Петро Казмірчук. Дільничними уповноваженими були Федір Птащук, Володимир Якимчук, Олександр Рабчук. Начальником паспортного апарату працював Григорій Рудий, якого замінив на цій посаді Степан Флерчук і пропрацював він тут 10 років. Рядовими прийшли  працювати Петро Шевчук, Іван Андрійчук, шофером Степан Букевич.
Останні, починаючи   від Федора Птащука, були фронтовики, учасники бойових дій. Тодішнім  транспортом  була  «полуторка» та ГАЗ -59 (бобик),  а пізніше -  автозак (шофер Іван Тарасюк).
У зв’язку з набранням чинності Закону України  «Про національну поліцію» та постанови Кабміну № 877 від 28.11. 2015 року «Про нацполіцію», наказом Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області № 106 від 06.11. 2015 року створено  ліквідаційну комісію по ліквідації Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області.
20 грудня ми щорічно відзначали День міліції України, але у зв’язку з реорганізацією, вже цього року ми  вшановуємо в цей день ветеранів та пенсіонерів органів внутрішніх справ, Національної поліції, які найкращі роки свого життя віддали служінню народу. Серед них є цілі династії.
Більше 30 років віддав службі у міліції Степан Флерчук, який мешкає у Базалії. Його син Анатолій пішов по  протоптаній батьківській стежині, більше 9 років очолював службу карного розшуку в нашому райвідділі, звільнився  з міліції майором. А зараз внучка Степана Михайловича – Вікторія служить в поліції, в управлінні по боротьбі із злочинами в сфері економіки ГУНП м. Хмельницького.
Там же працює на посаді старшого оперуповноваженого з особливо важливих  справ відділу протидії торгівлі людьми Андрій Шинкарук  - син Василя  Шинкарука. Оперуповноваженим карного розшуку у ГУНП м. Хмельницького працює Віталій Моцюк – внук Петра Казмірчука. Теофіпольське відділення національної поліції  очолює мій син  Сергій, а молодший син Андрій працює у патрульній поліції  у Чернівцях. Дочка майора міліції у відставці Віктора Мельничука  Вікторія тепер служить у Теофіпольському райвідділі в секторі реагування патрульної поліції. Експертом-криміналістом у цьому  ж підрозділі працює Петро Майдан – син пенсіонера ОВС   Василя Майдана.
У райвідділі  в секторі реагування патрульної поліції працює онук, нині  вже покійного Петра Горобця – Олексій.  Діловодом  в поліції працює дочка нині вже теж покійного  Віктора Архиповича  Оксана. А її брат Роман теж більше 20 років відслужив у міліції  і у званні підполковника міліції вийшов на пенсію.
Не маю права не назвати покійного, колишнього начальника міліції  Георгія Цимбалюка, син якого Олег також працював у нашому рай-відділі, а згодом був начальником міліції у Білогір’ї, Ста-рій Синяві, Волочиську. Із династії міліціонерів доречно згадати і Павла Юрчука і його сина Віталія, Степана Таранського та його сина  Олега, зятя Анатолія Ткачука, а також Віктора Павлюка, син якого,  теж Віктор, зараз працює на посаді старшого інспектора - чергового СРПП Теофіпольського райвідділу поліції.
На різних посадах в міліції працювали брати Сиваки – Петро та Василь, Останній в ті часи приголомшив всю міліцію, адже він один з тисячі правоохоронців став начальником міліції з посади дільничного інспектора. У Теофіпольському РВУМВС   працював Олег  Мамчур – син полковника міліції у відставці Володимира Мамчура,  два брати – Володимир та нині, на жаль, вже покійний його  брат Василь Шведи,брати Варнацькі – Віктор та Анатолій.
Вільнонайманим техпрацівником  в райвідділі була  Ольга Мельник, син якої Олександр Володимирович майже всю службу пропрацював в управлінні боротьби із  злочинами в сфері економіки і нещодавно приєднався до когорти пенсіонерів у званні підполковника.
  Багатьом ветеранам та пенсіонерам сьогодні, на жаль, спокій тільки сниться. Бо ніхто із них навіть гадки не мав, що в Україну прийде війна і що їхні сини візьмуть у руки зброю, щоб боронити Україну від свого сусіда. Доречно сказати, що саме цей радянський гад повернув проти нас зброю, якою ми колись захищали мир і спокій громадян, захищали людей від злодіїв та бандитів, а тепер  наші сини захищають наших  мирних жителів від ворога, який  колись давав нам  накази служити і захищати. Син колишнього начальника  райвідділу, підполковника міліції В’ячеслава Тищенка – Юрій,  більше півроку служив в спецпідрозділі на Сході України.
Син колишнього заступника начальника міліції, підполковника міліції Володимира Бондара – Володимир  служив лікарем у зоні АТО.
Сергій Мельничук з Поляхової працював дільничним інспектором міліції. Він і гадки не мав, що його син Сергій в свої неповних 20 років візьме зброю в руки в спецпідрозділі ЗСУ. В якому саме – навіть не знає батько. 
У 19 років пішов  виконувати свій військовий обов’язок Сергій Павлюк - син  майора міліції у відставці Віктора Павлюка. Тільки батьки дочекались його з війни, як на їх долю випало ще одне випробування - сина Віктора, уже з поліції, направили на Схід України захищати мирне життя від ворожих пострілів. Не минула війна і Богдана Атаманчука, сина нині покійного полковника міліції Григорія Атаманчука і сина  також  вже покійного Павла Юрчука  - Віталія.  Дмитро Шуляк - син полковника міліції у відставці Сергія Шуляка  зараз перебуває на контрактній службі у ЗСУ в зоні АТО. 
Нещодавно, в день Захисника Вітчизни, ми відзначали наших мужніх колег, які також були в  АТО і є учасниками бойових дій. Це колишні  начальники райвідділу, полковники міліції у відставці Олександр Бурлак,  Василь Стецюк, а  також  Михайло Лісовий,  Віталій Юрчук. Майор міліції у відставці Олександр Мовчан виконував свій  військовий обов’язок у Афганістані.
Із 1987 року в районі успішно працює ветеранська організація, яка з лютого 2017 року набула  юридичного статусу, отримала нову назву ГО «Теофіпольська районна спілка ветеранів та пенсіонерів ОВС «Єдиний щит». Ми згуртувалися,  щоб вирішувати наболіле. В першу чергу – це захист своїх законних прав. На жаль,  державі ми не потрібні, уряд про нас забув, в нас забрали пільги, соціальні гарантії, залишили на самоплив, на самовиживання. Більша частина наших пенсіонерів вимушена працювати будь-де, щоб утримувати сім’ї.
 Основний напрямок діяльності спілки – це наставництво, основна мета якого  юридична, правова, кваліфікована ( основана на досвіді) допомога молодим поліцейським в боротьбі із злочинністю. Вінцем цієї турботи про молоде покоління правоохоронців, а, якщо брати глибше – забезпечення спокою жителів нашого району, їх захист від бандюг, злодіїв, шахраїв – це створення і діяльність громадського формування з охорони громадського порядку «Щит і меч», куди входять ветерани та пенсіонери. 
 Я маю право назвати деякі цифри: якщо за 9 місяців 2008 року, наприклад, на території району було скоєно 118 злочинів, то за 9 місяців 2017 - 430, станом на сьогоднішній день в єдиному реєстрі Теофіпольського відділення нацполіції зареєстровано 2622 звернень, заяв, повідомлень громадян про допомогу, захист від протиправної діяльності тих, хто до цього часу хоче збагатитися і жити краще за рахунок жертв, потерпілих,  постраждалих. Ми надавали і будемо надавати допомогу працівникам поліції у щоденній боротьбі зі злом. У нас є сильна співпраця, взаєморозуміння, досвід, професіоналізм, витримка, гарт, які ми будемо використовувати  на загальне благо -  українці варті того,  щоб жити в мирі, спокої, достатку. А від себе можу відкрито сказати, без  боязні – ми колись шукали злочинців, а зараз їх шукати  довго   не треба. Більшість їх  там – в  урядових кабінетах.
Але свято є свято. Я від імені ради ГО «Єдиний щит» бажаю нашим колегам миру, міцного здоров’я, щастя, радості, душевного спокою, родинного благополуччя і злагоди. Нехай ваші серця зігріває щира вдячність людей за добрі ваші справи, зроблені на ниві правоохоронної діяльності. Надіємося, що нинішнє молоде покоління правоохоронців буде гідним своїх попередників, своїх батьків.
Анатолій Стучинський, голова ГО «Єдиний щит», керівник громадського формування з охорони громадського порядку «Щит і меч», полковник міліції у відставці

 

Категорія: Газета № 101-102 21.12.2017 | Переглядів: 34 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz