Середа, 17.01.2018, 18:18
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2016 » Червень » 2 » На часі
10:30
На часі

Про  дитячі  садочки, котельні  та  інше

У минулий четвер під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Петра Вільшинського  за участі голови районної ради Андрія Петринюка відбулося засідання колегії райдержадміністрації. З першого питання «Про передачу у комунальну власність територіальних громад сіл,селищ району дошкільних навчальних закладів» виступила начальник відділу освіти Майя Мельник. Вона докладно проінформувала членів колегії та присутніх про стан розвитку дошкільної освіти району, окреслила коло актуальних питань їх діяльності. Так, у районі працює 32 ДНЗ, з них 3 – у складі НВК, в них виховується 1048 дітей. На сьогодні перевантаженими є ДНЗ № 1 «Зірочка» та ДНЗ № 3 «Бджілонька», треба вирішувати питання відкриття тут нових груп. Проблемними залишається комп’ютеризація дошкільних навчальних закладів, введення посад психологів та логопедів, бажає покращенняі матеріально-технічна база.
Начальник управління фінансів райдержадміністрації Олександр Сапуга у своєму виступі пояснив причини розгляду такого питання, наводив аргументи на користь прийняття рішення про передачу ДНЗ на баланс сільських та селищних рад. У районному бюджеті не вистачає коштів на утримання дитячих садків: при формуванні бюджету на 2016 рік фінансування центральної районної лікарні планувалось проводити за рахунок коштів обласного бюджету, але фінансування здійснюється  за рахунок коштів медичної субвенції з Державного бюджету, яка не забезпечує потребу на виплату заробітної плати, тому для ЦРЛ додатково спрямовано кошти районного бюджету в сумі 1 500 тис.гривень; виплати окремим категоріям пільговиків також здійснюються за рахунок коштів районного бюджету в сумі 404,8  тис.гривень; утримання ДЮСШ «Колос» в 2016 році проводиться за рахунок коштів районного бюджету в сумі 334,1 тис.гривень; обсяг стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на 2016 рік (для нашої області сума коштів становить 18 000,0тис.грн.), що повинен був розподілятись на бюджети районів, спрямований на фінансування професійно-технічної освіти області. З червня 2016 року розмір надбавки за престижність праці педагогічним працівникам дошкільних навчальних закладів буде виплачуватись лише в розмірі 5%. А при передачі фінансування дошкільних навчальних закладів на сільські, селищні бюджети, кожна сільська та селищна рада має можливість проводити виплату цієї надбавки в розмірі 20%, спрямувавши на кожен дитячий садок 15-20 тис.гривень. Тому управління фінансів вважає за доцільне проводити фінансування дошкільної освіти з бюджетів сільських, селищних рад за рахунок дотації з районного бюджету в сумі 3105,0 тис.грн. та за рахунок дофінансування з бюджетів місцевого самоврядування, враховуючи самодостатність цих бюджетів. 
Однак таку пропозицію присутні на колегії завідуючі дитячими садками, сільські та селищні голови не підтримали. Адже з 1 січня 2016 року ДНЗ були передані на баланс відділу освіти, скільки можна їх «футболити»? Та й залишки коштів в територіальних громадах є куди спрямовувати. Про це висловилися Теофіпольський селищний голова Валентина Губіна, Човгузівський сільський голова Григорій Ткачук,  Новоставецький сільський голова Анатолій Вальчук, завідуюча Волице-Полівським ДНЗ Тетяна Супрунюк, голова районного комітету профспілки працівників освіти, член колегії Ніна Киричок. 
То ж було прийняте рішення «Про забезпечення сільськими, селищними радами розвитку дошкільної освіти на підвідомчих територіях», згідно якого сільським, селищним головам потрібно до 1 липня 2016 року  внести зміни до Програм соціально-економічного та культурного розвитку сільських, селищних рад району на 2016 рік або прийняти  Програми підтримки дошкільної освіти, а відділ освіти спільно з управлінням фінансів має провести відповідні розрахунки  до 10 червня 2016 року. 
Далі на колегії обговорювали підсумки проходження опалювального сезону 2015/2016 року та підготовку житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року. З детальною інформацією з цього питання виступила начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва РДА Людмила Сапуга. Зокрема, зазначила, що керівникам житлово-комунальних підприємств при підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2016/2017 року необхідно врахувати недоліки, які мали місце у минулому сезоні та забезпечити своєчасне виконання запланованих заходів. У тепловому господарстві першочерговими заходами є ремонт котелень, заміна котлів та насосних агрегатів, підготовка теплових мереж, у тому числі ремонт та заміна на попередньо ізольовані труби. У водопровідно-каналізаційному господарстві – це підготовка водопровідних та каналізаційних мереж, свердловин та водозаборів. Особливу увагу слід звернути на підготовку до зими закладів соціальної сфери та житлового фонду, проведення ремонту та утеплення фасадів, покрівель, утеплення вікон, розширення практики надання паспортів готовності об’єктів до опалювального сезону. 
З цього питання було прийняте відповідне розпорядження та затверджений план з підготовки житлово-комунального господарства району до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2016 років.
Про стан погашення заборгованості до бюджету Пенсійного фонду України на колегії прозвітувала начальник відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Віра Лемішко. Зокрема, вона зазначила, що за 4 місяці 2016 року своєчасно і в повному обсязі для 1004 пенсіонерів Теофіпольського району виплачено 46,0 млн.грн. пенсійних коштів,  призначено  128 нових пенсій, проведено 450 поточних перерахунків пенсій. Середній розмір пенсії в районі склав 1379,18 грн.. Витрати бюджету Пенсійного фонду по Теофіпольському районі на виплату пенсій щомісяця становлять 11,5 млн. грн. В березні  2016 року заробітну плату, меншу за мінімальну, виплачував 41 платник району 465 найманим працівникам. На 1 травня 2016 року загальна заборгованість по платежах до Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду становить 976,8 тис. грн. з яких по Теофіпольському району сума заборгованості становить 286,1 тис.грн., у тому числі борг із страхових внесків  – 151,3 тис.грн. та з відшкодування пільгових пенсій – 134,8тис.грн. 106,3 тис.грн., або 37,2% в загальній сумі боргу займає борг підприємств житлово - комунальнального господарства (Базалійський ККП). 
Станом на 1 травня 2016 року заборгованість сільськогосподарських товаровиробників району становить 176,7 тис.грн. (61,8% в загальній сумі боргу) та зменшено до початку року на 22,7 тис.грн.  Заборгованість із сплати страхових внесків має ТОВ «Мрія-97» в сумі 41,9 тис.грн. 
Борг з  відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій мають 6 сільськогосподарських підприємств району, а саме:   СТОВ «Хлібороб» – 63,3 тис.грн., ТОВ «Гаврилівка 2007» – 30,5 тис.грн., ТОВ «Мрія-97» – 33,0 тис.грн., ФГ «Рідний край» – 6,9 тис.грн., ТОВ «Надія 2002»– 0,7 тис.грн. та ТОВ «Колки - Агро» – 0,5 тис.грн. Ці борги висять вже роками, потрібно знаходити шляхи їх погашення. 
Петро Вільшинський підсумував засідання колегії, закликав керівників структурних підрозділів докласти зусиль, аби виконати поставлені завдання, виправити недоліки.
Після завершення роботи колегії до присутніх, в першу чергу сільських та селищних голів, звернувся військовий комісар району Василь Кубін. Говорив про складнощі весняної призивної кампанії, адже при плані 45 призовників відправлено лише 19. Є проблеми з оповіщенням, найбільше це стосується Поляхової та Колісця. Жорсткіше повинні діяти працівники поліції, треба вдаватися до примусового приводу. Вітчизну треба захищати, цей конституційний обов’язок ніхто не відміняв.
Галина Тебенько

      
      
                                                   
                                                   
                                                   
                                                   

Категорія: Газета № 43-44 2.06.2016 | Переглядів: 103 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz