Неділя, 18.02.2018, 23:09
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Травень » 4 » На часі
11:21
На часі

Про  Пласт, опалювальний сезон, легалізацію тіньової зайнятості  та інше
Чергове засідання колегії райдержадміністрації розпочалося з виступу Вікторії Мельничук про діяльність у районі осередку Національної Скаутської Організації України. Таким чином Вікторія вирішила привернути увагу державних службовців та очільників громад до проблеми розвитку та саморозвитку української молоді. На її переконання, саме ця молодіжна громадська організація має всі можливості для виховання провідників українського суспільства. Через участь у пластових осередках, вивчення та дотримання пластових законів у юнаків та дівчат формується активна громадянська позиція, почуття патріотизму, відповідальність за долю країни. Закликала сприяти поширенню пластового руху, залучення до його рядів школярів та молоді у кожній громаді району.
Затим на колегії обговорили   підсумки проходження опалювального сезону 2016/2017 року та організацію підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до роботи в зимовий період 2017/2018 року. З детальною інформацією з цього питання виступила начальник відділу житлово-комунального господарства та будівництва Людмила Сапуга. Зазначила, що опалювальний сезон пройшов без зривів та надзвичайних ситуацій. Завдяки злагодженій роботі усіх служб в районі не зафіксовано жодного випадку відключення споживачів на тривалий час від систем тепло-, водо-, газо- та електропостачання. До зими було комплексно підготовлено 39 будинків, 32 школи, 32 дитячих садочки, 1 лікарня, 6 амбулаторій, 43 фельдшерських пунктів та заклади культури.
На балансі Теофіпольського ВУЖКГ до початку опалювального сезону знаходилось 39 житлових будинків, водопровідної мережі 20,3 км., каналізаційної мережі 7,4 км. Станом на 24.04.2017 на балансі підприємства знаходиться 58 житлових будинків, оскільки в 2017 році на його баланс передано 19 житлових будинків, що перебували на балансі  ПАТ , «Теофіпольський цукровий завод». 
На балансі КП «Тепловик» знаходиться 3 діючі котельні та 1206 м у двохтрубному обчисленні діючої теплової мережі. Котельні №5 та № 2 обслуговують дитячі садочки «Бджілонька» та «Зірочка» загальною площею 3311 м2, котельня №1 обслуговує адмінприміщення державної та господарської форми власності, загальною площею 11 264.4 м2. У 2016 році підприємство повністю відмовилось від використання природного газу. Для функціонування котелень було затрачено 992 м3 дров, 511 тонн торфобрикетів. 
Проведено капітальний ремонт (модернізація) газової котельні Поляхівського НВК «ЗОШ І ступеня-колегіум», затрачено коштів на суму 837,7 тис.грн. Також проведено реконструкцію системи опалення Базалійської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 520 тис.грн., капітальний ремонт системи опалення Воронівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 340 тис.грн., поточний ремонт системи водопостачання Теофіпольського НВК , «ЗОШ І ст. – гімназія» на суму 135 тис.грн., поточний ремонт котельні та заміна котла у Новоставецькому ДНЗ – 35 тис.грн., заміну котла в Бережинецькому ДНЗ – 19 тис.грн. В цілях енергозбереження по 8 навчальних закладах  замінено 124 вікна на металопластикові. Проведено капітальний ремонт рулонної покрівлі Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на суму 158 тис.грн. За рахунок коштів субвенції з державного бюджету проведено реконструкцію покрівлі Теофіпольського ДНЗ «Бджілонька» на суму 732,079 тис.грн. 
За рахунок переведення котелень на використання альтернативних видів палива (Новоставецької, Михнівської, Строковецької, Базалійської, Турівської, Волице-Полівської та Теофіпольської №2 загальноосвітніх шкіл) зекономлено кошти в сумі 1200 тис.грн., які будуть спрямовані на заходи з енергозбереження в закладах освіти.
Заходи із енергозбереження проводилися і в закладах культури та охорони здоров’я.
Голова райдержадміністрації Юрій Маєвський наголосив, що підготовку до опалювального сезону 2017/2018 року необхідно розпочати невідкладно, проаналізувати недоліки та чітко діяти згідно наміченого плану. У тепловому господарстві першочерговими заходами є ремонт котелень, заміна котлів та насосних агрегатів, підготовка теплових мереж, у тому числі ремонт та заміна на попередньо ізольовані труби. У водопровідно-каналізаційному господарстві – це підготовка водопровідних та каналізаційних мереж, свердловин та водозаборів. А щодо КП «Тепловик» потрібно провести фінансово-господарський аудит та вирішити, чи буде це підприємство існувати надалі.
 Про стан дотримання вимог чинного законодавства щодо організації харчування у загальноосвітніх навчальних закладах району колегію поінформувала начальник відділу освіти Майя Мельник. Зокрема, відзначила, що середня вартість одноразового харчування у загальноосвітніх школах району  становить 8,5 грн. З метою забезпечення якісного харчування та здешевлення вартості харчування(зменшення батьківської оплати) гаряче харчування учнів 1-11 класів організовано за співфінасуванням - батьківські кошти, спонсорська допомога та продукція, вирощена на пришкільних ділянках. Найбільше  з початку 2016-2017 навчального року залучено спонсорських коштів та продукції фермерських господарств у Романівському НВК «ЗОШ І ст.- ДНЗ» (24 179,59 грн .,ТзОВ «Нива»), Поляхівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- колегіум» (23 700грн., ТзОВ «Нива») Кузьминецькій ЗОШ І-ІІ ст.(8 268,49грн.), Святецькій ЗОШ І-ІІІст.(7 720 грн., ТзОВ «Святець»), Гальчинецька ЗОШ І-ІІІст.(4 647,97 грн., ФГ «Тріумф»), Кунчанська ЗОШ І-ІІ ст.(2 449,86 грн. ФГ «Кунчанський»). Найкраще забезпечено виконання норм харчування у Теофіпольському НВК «ЗОШ І ст.-гімназія», 91%, Шибенській ЗОШ І-ІІІ ст.,91%, Кунчанській ЗОШ І-ІІ ст., 90%. Найнижчим цей показник є Човгузівській ЗОШ І-ІІ ст, 65%, Гаврилівській ЗОШ І-ІІІ ст,65%, Ординецькій ЗОШ І-ІІІ ст., 64%. Найкраще забезпечено виконання норм харчування у дошкільних закладах: Базалійський ДНЗ «Берізка» - 86%, Кунчанський ДНЗ «Джерельце» - 91%, Кузьминецький ДНЗ «Берізка» - 87% , Поляхівський ДНЗ «Чебурашка» - 85%.
Однак мають місце певні порушення вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Потрібно організувати роботу з усунення цих недоліків.
Також на колегії розглянули питання про додержання у районі мінімальних гарантій в оплаті праці і підвищення її рівня та легалізацію тіньової зайнятості. Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Наталія Лебідь повідомила, що у березні 2017 року середня заробітна плата штатних працівників району склала 4401,42 грн., що на 220,58 грн. більше в порівняні до лютого 2017 року. Найвищий рівень середньої заробітної плати за березень 2017 року у розрізі галузей спостерігався у виробленні і розподіленні електроенергії – 7731,34 грн.; переробній промисловості – 5791,65 грн.; сільському господарстві – 4373,26 грн. 
У березні 2017 року середня заробітна плата працівників галузі освіти становить – 4200,72 грн., охорони здоров’я – 3901,97 грн., надання комунальних та індивідуальних послуг – 2997,75 грн.
З початку 2017 року проведено 4 спільних засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі, на яких заслухано 30 керівників підприємств.
В районі постійно здійснюється моніторинг щодо додержання мінімальних гарантій в оплаті праці. З початку 2017 року проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо виконання вимог законодавства про забезпечення мінімальної заробітної плати, зокрема: в районній газеті «Життя Теофіпольщини» опубліковано статті щодо оплати праці у зв’язку із змінами в законодавстві, проведено спільні засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та засідання робочої групи з питань виплати заробітної плати і зайнятості населення  в районі, де піднімалося питання щодо дотримання законодавства з оплати праці в частині її виплати в розмірі не менше мінімальної. Районною робочою групою з питань проведення обстежень щодо легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення проводяться обстеження. В ході її роботи інформаційне роз’яснення надавалось 74 суб’єктам господарювання, які зареєстровані і здійснюють підприємницьку діяльність. В результаті зареєстровано 44 фізичних особи і 8 юридичних осіб. 
Щомісяця, на підприємствах, установах та організаціях району, працівниками управління соціального захисту населення проводяться моніторинги дотримання законодавства з оплати праці. Особлива увага приділяється наявності на підприємствах трудових договорів щодо використання праці фізичних осіб, в тому числі по відокремлених структурних підрозділах суб’єктів господарювання та надаються рекомендації керівникам підприємств по вжиттю заходів з усунення виявлених порушень. 
Інформація про роботу органів виконавчої влади з питання легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення в районі, регулярно висвітлюється в районній газеті «Життя Теофіпольщини». З початку 2017 року на тему легалізації «тіньової» зайнятості до районної газети подано 11 матеріалів та проведено 12 заходів.
 По завершенню розгляду питань порядку денного головний лікар Теофіпольського Центру первинної медико-санітарної допомоги Олена Кравчук поінформувала про  виконання  урядової програми «Доступні ліки». Згідно наказу по Центру від 10 квітня 2017 року 20 лікарям надано дозвіл виписувати рецепти на безкоштовне забезпечення ліками хворих з гіпертонією, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу. У наказ включені 9 аптек, які зобов’язані забезпечити рецепт ліками. Однак, із виписаних 726 рецептів ліками забезпечені лише 335. Тобто, рівень забезпечення аптек ліками досить низький.
Юрій Маєвський підсумував засідання колегії, наголосив на суворому виконанню прийнятих розпоряджень.
Галина Тебенько

        

Категорія: Газета № 35-36 4.05.2017 | Переглядів: 95 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Травень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz