Субота, 20.01.2018, 17:46
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Грудень » 7 » На часі
10:35
На часі

Андрій Петринюк:  треба об’єднуватися
У переддень професійного свята працівників місцевого самоврядування спілкуємося з головою районної ради Андрієм Петринюком  - про децентралізацію, створення об’єднананих територіальних громад, проблеми комунальних підприємств, будівництво районного будинку культури, погані дороги та інше.Почнемо з головного: Теофіпольський район  чи не єдиний в області, де ще не утворені об’єднані територіальні громади. Хто ж  гальмує цей процес ?
- Треба розуміти, що децентралізація – це одна із базових реформ, адже вона передбачає передачу владних повноважень на місця. Вона  має стосуватися кожного, і люди повинні в цьому розібратися, бо це питання якості життя. Переконаний, що цього буде  легше досягти, коли у районі утвориться одна ОТГ, а не дві, як передбачено у перспективному плані, не три, не чотири, як це дехто бачить. Бо ж, в першу чергу, це питання коштів, інфраструктури та кадрів. Територіальна громада – це, фактично, невелика корпорація, яка повинна мати професійний топ-менеджмент. Мають бути професійні юристи, економісти, фінансисти, люди, які займаються земельними питаннями. Це не просто ті, хто ходять на роботу, а це набір фахових працівників. Де їх взяти у малих громадах? Зрозуміло, що є певні зацікавлені кола, яким би легше було контролювати малі громади. От заходять вони в малу громаду, обіцяють людям золоті гори, що відновлять і тракторні парки, і ферми. Насправді, їм потрібна лише земля. Що буде з неперспективними селами, чи не загинуть вони, як вважають деякі експерти? Вважаю, це швидше станеться, якщо вони будуть у складі малих громад, бо там просто не вистачить фінансового ресурсу на їх утримання. Тому я вже неодноразово звертався із листами до Теофіпольського селищного голови Валентини Губіної та депутатів селищної ради з проханням ініціювати створення ОТГ. Однак це питання навіть не вносилося  в порядок денний сесій. От нещодавно я провів нараду з 21 сільськими головами, вони підтримали мою пропозицію, ми звернулися  колективним листом до селищного голови та депутатів , щоб вони ініціювали створення об’єднаної громади. І що? Знову чиновники селищної ради не винесли це питання на розгляд сесії. Хай би вони пояснили у газеті, чому вони так відверто чинять спротив? Сподобалося кошти освоювати? Ще у наступному 2018 році можна добровільно об’єднатися, а,  скоріш за все, у 2019 реформа пройде зверху, згідно перспективного плану. Я хотів би щось змінити, не для себе особисто, для людей у селах, щоб вони не місили болото, мали де корову пасти, мали чим ту корову нагодувати, і щоб з ними за молоко заготівельники вчасно розраховувалися.  Настав такий час, коли людей ділять партії, релігія, бізнес, ще громади поділимо? Вихід єдиний -  треба об’єднуватися в одну сильну громаду.
Триває опалювальний сезон, розпочався він вчасно, а не як у минулому році. Частина соціально-культурних об’єктів і в Теофіполі, і на селах  опалюються твердопаливними котлами. Основними дійовими особами цього процесу є комунальні підприємства районної ради – «Тепловик» та «Теофіпольлісвод».  На обох підприємствах є фінансові проблеми, на сьогодні «Тепловик» заборгував «Теофіпольлісводу» біля 250 тисяч гривень за дрова. І припинити постачати дрова в борг не можна, бо треба ж опалювати у селищі дитячі садочки, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, державні установи. Як ви прокоментуєте цю ситуацію?
- Пережити опалювальний сезон для влади та цих підприємств – це велике випробування. Бо є багато моментів. Щоб заготовити повністю всі дрова на сезон літом, щоб вони були сухими, треба понести затрати. Коли у того ж «Тепловика» застаріле обладнання, теплотраса,  старі котли, КПД яких – 45 %. Вихід один – закупити для котелень «Тепловика», які опалюють дитячі садочки» «Зірочка» та «Бджілонька», сучасні ефективні твердопаливні котли. Для цього потрібно лише 260 тисяч гривень. От в минулому році встановили новий твердопаливний котел у котельні № 1, і за 92 дні котельня дала 300 тисяч гривень прибутку. Взагалі ж,  я ще минулого року пропонував об’єднати «Тепловик», «Теофіпольлісвод» та ВУЖКГ ( комунальне підприємство селищної ради) в одне підприємство. Яке б заготовлювало дрова, постачало їх на котельні, ще  тут обов’язково має бути будівельна бригада. Для чого нам чужі підрядники? А так би ця бригада працювала, надавала послуги, заробляла кошти, податки б сплачувалися тут, а не в Хмельницькому чи в іншому місті. Поки що мені не вдалося це реалізувати, та це неминуче станеться, до всього треба підходити по-господарському. Хоч є багато критиканів, збоку, коли нічого не робити, а лише критикувати, звісно, легше. 
Продовжується будівництво першої черги районного будинку культури - спортивного комплексу. Продовжуються і строки завершення робіт. А ще зростає його кошторис – з 7 мільйонів гривень, до 11 мільйонів гривень, а тепер вже до 15 мільйонів. Що ви можете сказати з цього приводу?
- Я, звичайно, за добудову цього будинку культури і вдячний народному депутату України Андрію Шиньковичу за те, що він вирішує питання виділення коштів  з Державного фонду регіонального розвитку. Але хочу сказати, що такі довгобуди – скарбничка для замовника та підрядника. Я казав і кажу, що просто йде відмивання коштів. Ми не можемо контролювати їх освоєння, бо не маємо на це повноважень. Це можливе тільки тоді, коли цей будинок культури буде переданий на баланс сектору культури райдержадміністрації. Ще одне, якщо у районі утвориться не одна громада, а кілька, чи потрібний для Теофіполя такий будинок культури? Треба  ж добудувати ще дві його черги,  то в яку суму обійдеться це будівництво? 
А тепер поговоримо про дороги, те, що дуже хвилює жителів нашого краю. Якщо у Дмитрівці найбільш пошкоджений відрізок трохи поремонтували,  і стала вона трохи кращою, то  як прокоментуєте ситуацію з дорогою від ВІП до кладовища у Теофіполі, та об’їзною дорогою від Михнівки до Теофіполя? Адже люди скаржаться, пишуть у газету.
- Це болюче питання, і, як виявилося, не так просто його вирішити, як комусь здається. Дорога від ВІП до кладовища, яка дійсно у вкрай поганому стані, знаходиться на балансі Служби автомобільних доріг України у Хмельницькій області. Я неодноразово звертався  туди, та в інші інстанції, з проханням виділити кошти на її капітальний ремонт. Треба зробити тільки капітальний ремонт, бо ніяке підсипання її не допоможе. Звернувся і до Андрія Шиньковича, він пообіцяв посприяти виділенню коштів з Державного Фонду регіонального розвитку  на капітальний ремонт цієї дороги, від ВІП аж до межі з Тернопільською областю. Коли відкривався ВІП, то прилягаюча смуга дороги була зроблена, та з часом вона зруйнувалася. Кілька тижнів тому цей відрізок дороги підсипали щебенем. Це зробив приватний підприємець, депутат районної ради Юрій Маркарян, за свої кошти  вивіз 8 КАМАЗів щебеню, ТОВ «Подільське» надало Маніту та КАМАЗ.  Дорога стала трохи кращою, але, звісно, це не вихід, вона знову розіб’ється, бо ж їздять по ній важковаговики. Що ж до об’їзної дороги з Михнівки до Теофіполя,то скажу таке. Разом із проектно-кошторисною документацією вона обійдеться до 50 мільйонів гривень. Ніякий бюджет її не потягне. Тому вихід один: підприємцям, яким потрібна ця дорога, треба долучитися до її будівництва. Або ж дотримуватися встановлених правил – якщо дорога через Теофіполь  розрахована на перевезення вантажів не більше 5 тонн, то багатотонні вантажівки там не повинні їздити. В Європі, в Польщі, в Угорщині  так: через міста ніхто не їздить, об’їжджають 70-100 кілометрів. І ніхто не нарікає. Треба ж зважати на людей, їхні домівки від цього не мають руйнуватися.
Для працівників місцевого самоврядування, які добровільно обрали для себе нелегкий шлях служіння людям, 7 грудня, день професійного свята, лише  ще одна миттєвість. Бо ж більше у них буднів – з турботами про людей, клопотами, з суперечками та тривогами. Кого все ж таки вирізняєте?
- Не раз вже казав, та ще раз повторю, визнаю активних, наполегливих та безкорисливих, тих, хто просто працює задля кожного жителя громади. Це про Анатолія Вальчука з Новоставець, Анатолія Козака з Великого Лазучина, Миколу Снігура з  Воронівець, Антоніну Гуменюк з Турівки, Миколу Тимощука з Бережинець, Олександра Цісара з Михнівки, Василя Гандовського з Гаврилівки, Лідію Поліщук з Лідихівки, Олексія Козачука з Кунчі. Всім бажаю міцного здоров’я, родинного щастя, достатку, добра, любові та миру!
А.Джус

 

Категорія: Газета № 97-98 7.12.2017 | Переглядів: 37 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz