Субота, 20.01.2018, 17:49
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Листопад » 30 » На рідній землі
11:38
На рідній землі

Тут його Батьківщина
Уже три роки, як Василь Кравчук знову очолює агропідприємство у рідній Волиці. Перед тим десять років працював на державній службі - був головою Теофіпольської райдержадміністрації, головою Теофіпольської районної ради, народним депутатом України шостого та сьомого скликання.
- Хоч міг залишитися в Києві, - каже, - мав кілька пропозицій, в тому числі і в Міністерстві аграрної політики. Адже маю багато друзів, однодумців. Була у нас мета – змінити систему влади, розбудовувати європейську державу, утверджувати європейські цінності. Та політика – досить брудна справа, це багато негативу,  є доля розчарування.  Скільки довелося потратити часу та здоров'я на акції протесту, півроку стояли під Печерським судом, скільки вистояли під Генеральною прокуратурою, Качанівською колонією, Залізничною лікарнею у Харкові…  А ще ж внутріпартійні чвари… Та зарікатися, що більше ніколи не вступлю ні в яку партію, не можу. Як кажуть, ніколи не кажи «ніколи».  Якщо з'явиться політична сила, яка зможе навести порядок, якщо я буду відчувати, що зможу принести їй користь… Головне ж для мене зараз – зробити все для того, щоб жила моя Волиця, щоб люди мали роботу, гідну заробітну плату, комфортні умови життя та відпочинку. Адже саме село є основою нації, і Україна починається з села. То ж докладу зусиль, щоб Волиця, моя найкраща на світі  мала Батьківщина,  збереглася, не загинула, а розквітала.
ТОВ «Волиця» обробляє у Волиці та сусідній Криворудці Красилівського району 2400 гектарів землі. Основною складовою господарства є рослинництво. Сіють тут озиму пшеницю, ярий ячмінь, багаторічні трави, сою, соняшник, кукурудзу на силос та зерно. Вже другий рік співпрацюють з філією відомої швейцарської фірми «Сінгента», вирощують елітні сорти соняшнику та кукурудзи.
- Якщо ще з десяток років тому, - розмірковує керівник, - збирати ранніх зернових по 40 центнерів з гектара вважалося високим урожаєм, то тепер, в умовах жорсткої конкуренції, для тих,  хто орендує землю, така урожайність не покриє затрати. Тільки застосовуючи сучасні агротехнології, високопродуктивну техніку, можна отримувати більше 60 центнерів з гектара ранніх зернових, біля 30 центнерів соняшнику та сої, біля 100 центнерів і більше кукурудзи. Тоді покриються затрати і буде прибуток. От минулого року ми змогли взяли 14 мільйонів гривень кредиту під 11,7-13,8 % на п'ять років. Хоч це не 5%, як в Європі, та все ж не 22%, як було раніше. Та й терміни погашення зручні, в грудні, січні та лютому, коли є ціна на зерно. То ж ми змогли купити трактора МТЗ-82, сівалку, плуга, дискову борону, комбайна «Слаас», новітнього трактора. Цей трактор сам поорав, сам посіяв, це зробив один тракторист та один водій, який підвозив насіння. Це дуже хороша, сучасна техніка, таким чином ми поновили наш машинно-тракторний парк. Радію, що цей рік завершуємо гарними здобутками,залишилося нам ще зібрати 140 гектарів кукурудзи, це багато сортів, більше 150, а кожний збирається окремо.
Що ж до тваринництва, то, хоч це затратна галузь, і його потрібно розвивати. Така чітка позиція у Василя Кравчука, досвідченого господарника.  Бо що за село без ферми? Треба, щоб люди мали роботу, та й завжди ж Волиця славилася високими надоями. То ж в господарстві поставили за мету створити високопродуктивне молочне скотарство.
- За три роки ми повністю поновили поголів'я, - продовжує, - це був справжній експеримент, щоденна напружена робота, причому ми не закупляли нетелів, а вирощували їх самі. Зробили реконструкцію ферми, встановили молокопровід, закупили кормозмішувач. У нас працюють дуже хороші спеціалісти, головний зоотехнік Сергій Чулков, головний ветлікар Андрій Киянчук. Знайшов я їх по Інтернету в Одеській області, молоді люди, хочуть працювати, запроваджувати сучасні технології. І ось на сьогодні маємо результат: у нас 250 корів, з них 190 дійних, добовий надій становить 21 літрів, це гарний показник. Оскільки свинарство тепер пов'язане з досить великими ризиками, плануємо розвивати і м'ясне скотарство. Для цього продовжуємо реконструкцію нашого молочно-товарного комплексу, збудували павільйон для утримання телят, проводимо благоустрій території. Започаткували ми розвиток вівчарства, зараз утримуємо 150 овець. Є попит на великі партії баранини за кордоном, то ж будемо працювати і в цьому напрямку. Зайнялися ми і риборозведенням. Відремонтували та добудували приміщення свинокомплексу  і тут розводимо африканських сомів. Це складний гідротехнічний та біохімічний комплекс, складається з багатьох невеликих басейнів, де проходить весь цикл розвитку цієї риби, від личинки до дорослого сома. Личинку ми закупили в Голландії, а вже виростили свої матки, то ж маємо вже свою личинку. Вода у басейнах має бути +24-26, вже при + 10  ця риба просто гине. То ж таку температуру треба постійно підтримувати, для цього  тут  встановлений твердопаливний котел, гріє воду. Купуємо данський корм, очищуємо воду, насичуємо її киснем. Хочу сказати, що ця риба дуже смачна, смачніша за нашого річкового сома. Спочатку собівартість одного кілограма складала 80 гривень, але оскільки ми вже виростили свою личинку, вона зменшилася до 70 гривень. Ми вже закупили павільйон на ринку в Теофіполі, і, скоріш за все, до кінця року зможемо там продавати живу рибу. У наших планах – зробити переробний цех, будемо коптити філе сома.
Працює у ТОВ «Волиця» 85 чоловік, а в сезон – біля 100, середня заробітна плата становить 4700 гривень. Хто хоче працювати, для  того в господарстві знайдеться робота. Ситуація в господарстві стабільна, є перспектива успішного розвитку.
- У нас прекрасний, згуртований колектив, - каже Василь Петрович, - це працьовиті, добросовісні люди, мені навіть важко когось виділити, та щороку до Дня працівників сільського господарства ми відкриваємо Дошку пошани господарства. Та все ж таки хочу наголосити, що у нас працює сильна команда спеціалістів, на яку я можу покластися, сам би я такого результату, звісно, б не досягнув. Це заступник директора Володимир Солодюк, головний агроном Микола Ковальчук, головний бухгалтер Наталія Томашенко, головний економіст Галина Вдович, головний інженер Володимир Кононець, вже згадувані мною головний зоотехнік Сергій Чулков та головний ветлікар Андрій Киянчук, комірник Василь Кондратюк. Завдяки їх напруженій праці, праці рядових трудівників маємо прибуток, маємо змогу підтримувати соціально-культурні об'єкти нашого села – школу, дитячий садок, ФАП, будинок культури. Мене дуже хвилює, що будинок культури не опалюється, це неправильно і несправедливо. У свій час він був переданий з балансу господарства на баланс відділу культури. Щоб вирішити це питання, бачу лише один вихід – знайти шлях його передачі на баланс господарства із збереженням його цільового призначення. Тоді ми зможемо за власні кошти зробити капітальний ремонт, замінити систему опалення, встановити твердопаливний котел. Бо в сільському будинку культури завжди має бути тепло, щоб туди приходили люди, молодь, спілкувалися, відпочивали.
Поговорили ми і про адміністративно-територіальну реформу.  Чи ж буде краще, чи хтось таки хоче під її прикриттям знищити українське село?
- Чесно кажучи, - був відвертим, - я не в захваті від цієї реформи, бо, як кажуть, знайшли сокирку під лавкою, це я про наш уряд, бо під виглядом так званої оптимізації, це звичайна система шантажу, малі села будуть просто знищені. Бо чи захочуть жити молоді сім'ї у селі, де немає дитячого садка та школи, ФПу, немає доріг? Ці села повільно, але вимруть. Що ж до кількості об'єднаних територіальних громад у нашому районі, вважаю, їх має бути 3-4, але аж ніяк не одна. Бо який би той голова не був розумний, сім п'ядей в лобі, до кожного села він не дійде, розвиватися буде центр громади. Хоч не можу прогнозувати, та, поживемо, побачимо.
А поки що  Василь Кравчук просто господарює на рідній землі, докладає зусиль до розвитку  агропідприємства. Адже прибуток є запорукою того, щоб люди гідно жили, працювали та відпочивали. А у Волиці тепер є де відпочити. Бо ж працює кафе-бар «Старий друже»,  тут шість готельних номерів, де можуть зупинитися гості, більярдний зал з трьома ігровими столами.  Справжньою перлиною села став парково-розважальний комплекс «Волиця». Розташований у мальовничому місці, понад ставком, в старовинному саду, є тут дитячий ігровий  майданчик, міні-зоопарк, сауна, тир, танцювальний майданчик, облаштовані місця для купання та рибалки, бесідка на воді для урочистих заходів. А нещодавно тут відкрився ресторан у гуцульському стилі. Скрізь ростуть квіти та декоративні кущі, прикрасили територію парку і дерев'яні фігури казкових персонажів та лісових мешканців. Така краса!
Бо тут його Батьківщина.
Галина Тебенько

 

Категорія: Газета № 93-94 23.11.2017 | Переглядів: 47 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz