Неділя, 18.03.2018, 03:12
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2016 » Листопад » 17 » Напередодні свята
11:41
Напередодні свята

З вірою у краще майбутнє,
 або коли нарешті держава почує аграріїв

Щороку у третю неділю листопада в Україні відзначається День працівників сільського господарства. Про те, з яким ужинком аграрії Теофіпольщини зустрічають своє професійне свято, якими проблемами переймаються,  чи розв’язуються вони на державному рівні, розмовляємо з начальником відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександром Бронетком.
Отож, завершення сільськогосподарського року для сільгосппідприємств усіх форм власності – на часі.  Що скажете про розвиток у нашому районі такої важливої складової галузі аграрного сектору   народного господарства, як рослинництво?
- Як на мене, то правильніше було б, якби це свято відзначалося десь у грудні, коли весь цикл сільськогосподарських робіт повністю завершується. Але це моя думка. Та радий повідомити, що вперше у цьому році сільгосппідприємства намолотили 140 тисяч тонн зерна, зібрали на круг по 58,6 цнт/га. Це  найвищий показник за всю історію Теофіпольського району. На сьогодні комплекс зернозбиральних робіт майже повністю завершений, залишилося зібрати 212 га кукурудзи (ТОВ «Україна-2001») та 50 га цукрових буряків (ТОВ «Святець»). Майже всі господарства перейшли межу урожайності за 50 цнт/га, а філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (Володимир Прокопчук), ТОВ «Україна-2001» (Олександр Камінський), ВСГК «Олійники» (Василь Демчук), ТОВ «Волиця» (Василь Кравчук) та ФГ «Кунчанський» (Володимир Пицюк) – 60 цнт/га. Також, хоч у цьому році  для вирощування цукрових буряків були не надто сприятливі погодні умови, такі господарства, як ТОВ «Святець» (Василь Мастій), філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» (Володимир Прокопчук) та ФГ «Кунчанський» (Володимир Пицюк) перейшли рубіж 500 цнт/га. Одночасно із збиранням зернових культур агроформування заклали основи майбутнього врожаю, посіяли озимої пшениці 10117 гектарів, біля 300 гектарів озимого ячменю, 100 гектарів жита, 1464 гектарів озимого ріпаку. На всіх площах є сходи, хоч сіяли озимину практично у сухий грунт. Сніг, який випав, не зашкодить, навпаки, є просто благодатним, за метеопрогнозом далі буде плюсова температура, то ж він розтане, наситить землю.
Які ж чинники успішного розвитку рослинництва у нашому районі? 
- Найперше, звісно, це застосування агропідприємствами, і великими, і малими, сучасних агротехнологій. Це і сорти-гібриди, і весь комплекс агрохімзаходів, і сучасна потужна техніка По-інакшому тепер вже просто не можна. Але, найголовніше, це люди, трудівники, від керівників до рядових працівників. Честь їм і хвала. Саме завдяки ефективному керівництву та сумлінності хліборобів наш Теофіпольський район уже не перший рік стабільно утримує позиції в четвірці кращих районів у Хмельницькій області.
Які на сьогодні показники у розвитку тваринницької галузі?
- Наш район посідає перше місце в області щодо щільності поголів’я ВРХ на 100 гектарів сільськогосподарських угідь. Цей показник при кількості поголів’я ВРХ 11505 голів  становить  25,9 голів. Для порівняння: Славутський район посідає друге місце з показником 11,9 голів. Перше місце у нас і по щільності поголів’я корів, цей показник становить 10,1 голів при загальній кількості корів 4506. У Шепетівського району друге місце, тут цей показник становить 4,4 голови. Перше місце у нас і по щільності свинопоголів’я на 100 гектарів сільгоспугідь – 75,2, поголів’я ж становить 33014 голів. Хмельницький район посідає друге місце з показником 68,4. Загалом, Теофіпольський район посідає перше місце в області з обсягу виробництва сільськогосподарської продукції на одну особу, цей показник становить 14800 гривень. Старокостянтинівський район – на другому місці з показником 10687 гривень.
Що, на вашу думку, перешкоджає успішному розвитку аграрного сектору народного господарства району?
- Хоч Теофіпольщина впродовж останніх років міцно утримує  лідируючі позиції, це не означає, що сільгоспвиробникам все так легко вдається. Якщо узагальнити проблеми, з якими доводиться зіштовхуватися і великим, і малим агропідприємствам, то можна зробити один висновок: держава нас не чує. Уже третій рік, як держава не фінансує дотаційні програми. Тобто, державних гарантій та дотацій ми позбавлені. Район не отримує коштів на підтримку тваринництва, на закупівлю молодняка ВРХ, молочного та холодильного обладнання, доїльних апаратів, ні агропідприємства, ні населення. Хоч у всіх розвинутих країнах світу практикується державна підтримка на закупівлю обладнання, здачу м’яса та молока. Наступне. У всьому світі сільгоспвиробникам надаються доступні кредити під 1,5-3%. У нас же кредити надаються на кабальних умовах, під 30 %, то ж їх в умовах економічної неста-більності в нашій державі реально просто страшно брати, можна все втратити. А без кредитів обі-йтися складно. Ще одне. Уже третій рік, як у районі ліквідована Державна насіннєва інспекція. Якісне насіння – це запорука майбутнього врожаю. Щоб встановити від-повідність насіння посівним кондиціям, доводиться робити його аналіз у Красилові чи Хмельницькому. На наші звернення про відновлення у районі цієї необхідної структури ніхто не реагує. Про всі наші проблеми ми постійно інформуємо департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, звертаємося до профільного міністерства, адміністрації Президента, Верховної Ради. Та все марно, держава нас просто не чує, або не хоче чути. 
Відомо, що в Україні між агрохолдингами точиться гостра боротьба за землю, за можливість її орендувати та обробляти, бо ж земля – це золоте дно. Хоч власник земельного паю  має з цього буквально крихти. Чи є ймовірність заходу у район інших інвесторів? Якою має бути орендна плата?
- Не секрет, що в Україні закони приймаються для народу лише на словах, насправді – під когось. Так вийшло і з реформуванням земельних відносин. Всі рвуться до землі, 100 гектарів приносять мільйон прибутку. Нашою землею розпоряджається хтось, з Хмельницького чи Києва. А сільська рада не  має до неї ніякого права та впливу. От учасникам АТО закон гарантує виділення земельних ділянок, а як прийшло до діла, виявилося, що землі немає. На обласному рівні внаслідок корупційної складової  вирішується питання надання в оренду земельних ділянок за межами сільських та селищних рад. Скоріш би проходила адміністративно-територіальна реформа, тоді б ці повноваження були передані об’єднаній територіальній громаді. Щодо орендної плати, то законом передбачено, що вона повинна бути не менше 3 %. Загалом по району її показник не доходить до 4 %, хоч, наприклад, ТОВ «Святець» платить 5 %, а філія «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» - 6%. На мою думку, орендна плата провинна бути не меншою за 8 %, в тому, що її треба підняти, не може бути ніяких сумнівів, ніяких дискусій. На сьогодні вже в Україні є такі потужні агропідприємства, в яких орендна плата становить 10-15, навіть 20%. Добре, що є конкуренція, то ж нашим і великим, і  малим агроформуванням, аби в район не зайшли чужі інвестори, слід піднімати орендну плату, підтримувати соціальну сферу, ремонтувати дороги, відкривати переробні підприємства, створювати нові робочі місця. А не тільки обробляти землю і бути байдужими до проблем громад,  до проблем людей, які ледве виживають на мізерні пенсії чи зарплати, а в більшості не  мають роботи і надіються лише на своє підсобне господарство. Та й люди не повинні терпіти, вони  мають право розпоряджатися своїм паєм і віддати його в оренду  тому, хто більше заплатить, хто створить кращі умови життя селянам.
І, наостанок, що хочете побажати працівникам сільського господарства району у переддень їхнього професійного свята?
- Від відділу агропромислового розвитку, від себе особисто передаю щирі вітання усім трудівникам агропідприємств, фермерських господарств, всім, хто трудиться на землі, вирощує хліб, забезпечує жителів краю та області продукцією тваринництва. Дякую всім за вашу велику працю, за невтомність, за недоспані ночі та натруджені руки. Дякую за віру у краще майбутнє, бажаю доброго здоров’я, достатку, родинного щастя. Закликаю разом боротися за те, щоб держава нарешті почула селян, зробила все, що від неї залежить задля успішного розвитку аграрної галузі.
Дякую за розмову, Олександре Йосиповичу. Бажаю не відступати від  своїх позицій, і надалі відстоювати на всіх рівнях інтереси сільгоспвиробників району, адже і від  місцевої влади у цій справі немало залежить. 
Галина Тебенько    

 

Категорія: Газета № 91-92 17.11.2016 | Переглядів: 99 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz