Неділя, 18.03.2018, 03:11
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2015 » Листопад » 26 » Перезимуємо?
11:49
Перезимуємо?

Доступні  житлові  субсидії

Питання отримання житлово-комунальних субсидій продовжує залишатись одним із найбільш „гарячих» питань листопада.  Але запитань у населення все ж таки не зменшується і людям не все ще зрозуміло, незважаючи на спрощену систему та постійне інформування у ЗМІ про нові та більш доступні умови отримання субсидій.
Про те, що найбільш цікавить громадян у плані нарахування субсидій та відповіді на запитання, які найчастіше вислуховують працівники управління – у наступних відповідях начальника управління соціального захисту населення Теофіпольської РДА Наталії Лебідь.
1. Чи захистять субсидії жителів села, будинки яких опалюються газом і вони зазвичай мають більшу площу, аніж міські квартири. При цьому у них проживають в основному пенсіонери?
Звичайно, що особливо в опалювальний період у таких будинках збільшується використання газу і зростає оплата. Люди у таких будинках дуже потребують субсидії. В окремих  випадках, за  рахунок коштів, передбачених для надання субсидій, виходячи з конкретних обставин субсидії можуть призначатися структурним підрозділами з питань соціального захисту  населення  непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла за рішеннями районної Комісії по розгляду питань з надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям в окремих випадках.  Рішення  про опризначення (непризначення субсидій у таких випадках приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у такому приміщенні, працевлаштування таких осіб або  виникнення в них інших джерел доходів. В такому випадку є чимало нестандартних ситуацій, доводиться більше працювати спеціальним комісіям, індивідуально розглядаючи окремі випадки. Тобто, для села не існує якихось винятків. До того ж, ті пенсіонери, що проживають на селі, у більшості випадків вже отримують субсидії, які їм тепер буде лише перераховано по-новому. Отож жителям села особливо турбуватися нема  чого.
 2. Як дізнатись, що громадянину призначено субсидію на базі надісланих документів?
Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, чи призначена йому субсидія на житлово-комунальні послуги, чи ні. У разі призначення у повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов’язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов’язкової плати. Після звернення та надання заявниками всіх необхідних документів у десятиденний термін має відбутися опрацювання документації та надіслано відповідне повідомлення.
3. Які умови отримання субсидії у разі, коли один із зареєстрованих перебуває за кордоном?
Житлова субсидія призначається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій встановлено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово- комунальні послуги, та їх доходів.
Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них за даними підприємств- надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги. Питання щодо нарахування плати за житлово-комунальні послуги громадяни вирішують з підприємствами та організаціями, які надають ці послуги.
4. Чи враховується у сукупний дохід сім’ї соціальна допомога при народженні дитини і чи може у такому разі молода сім’я розраховувати на субсидію?
 До сукупного доходу не враховуються: частина допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; частина допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня»; сплачені особою аліменти; доходи від розміщення депозитів; грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в антитерористичних операціях; допомога громадських та благодійних організацій; допомога на поховання; одноразова допомога, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності. Отже молода сім’я може розраховувати на субсидію.
5. Розкажіть більш детально про умови отримання субсидій для громадян, які вже мають пільги на оплату комунальних послуг.
Житлові субсидії призначаються виходячи з вартості житлово-комунальних послуг з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства. Умови призначення субсидії для осіб, які мають пільги на оплату житлово- комунальних послуг не відрізняються від умов отримання субсидій для інших осіб.
 6. Якщо людина має та сплачує банківський кредит, чи впливає це на можливість отримання субсидії?
У зазначеному випадку необхідно розглядати декілька видів кредитування, а саме: на навчання, на купівлю транспортного засобу або житла.
Відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім’ямолоді, Держкомстату до сукупного доходу сім’ї не враховуються кошти на навчання, отримані безпосередньо особою від підприємства, установи чи організації на умовах позики чи кредитів та щомісячні компенсаційні виплати.
Враховуючи зазначене, такі кошти не впливатимуть при визначенні права на отримання житлової субсидії. 
Залишається обмеження в разі здійснення протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купівлі майна або оплати послуг на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень. 
7. Якщо в квартирі зареєстрований пенсіонер та особа працездатного віку, яка працює, але в квартирі не проживає чи береться її дохід для обрахунку сукупного доходу сім’ї. Який відсоток нараховується при субсидії?
Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та їх доходів. Отже при визначенні права на призначення субсидії до сукупного доходу сім’ї враховуватимуться як доходи пенсіонера, так і працездатної особи, якщо немає підтвердження що вона фактично не проживає. Відсоток обов’язкового платежу розраховується для кожної сім’ї індивідуально, виходячи із сукупного доходу сім’ї.
 8. Якщо особа у 17 років закінчила школу і ніде не працює та не навчається. Чи потрібно ставати на облік у Центр зайнятості для того, щоб отримати субсидію?
За спрощеним порядком надання населенню субсидій скасовано необхідність обов’язкового працевлаштування працездатних членів сім’ї та перебування їх на обліку в центрі зайнятості (до розрахунку сукупного доходу прийматиметься дохід такого члена сім’ї на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб). (У 2014 році прожитковий міні-мум для працездатних осіб становив 1218 грн., з вересня 2015 – 1378 грн.).
 9. Чи має право на призначення субсидії особа, яка орендує житло?
Право на оформлення субсидій надається особам, які не зареєстровані у житловому приміщенні, але орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.
 10. Коли субсидія не призначається?
Субсидія не призначається в разі здійснення протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії купів-лі майна або оплати послуг на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень. 
Також субсидія не може бути призначена власнику приміщення, який у ньому не зареєстрований. Відповідно до порядку надання населенню житлових субсидій, право на субсидію має  одна із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
11. Скільки часу відводиться  на розгляд питання – надавати чи ні конкретній людині субсидію? Час рахується з моменту відправки документів поштою, чи з дня отримання? Як я дізнаюся, чи надано мені субсидію?
Рішення про призначення (непризначення) субсидії приймається протягом  15 днів після подання заяви та отримання відомостей: від організацій-надавачів послуг – про забезпеченість комунальними послугами, їх вартість; від житлово-експлуатаційних організацій або інших органів, що визначені місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а у сільській місцевості від сільських (селищних) рад – про склад зареєстрованих у житлових приміщеннях осіб; від ДФС, ПФУ – про доходи.
Після проведених розрахунків заявнику видається повідомлення про призначення житлової субсидії.
12. Прокоментуйте, чи вносити мобілізованого солдата в декларацію на субсидію? Мобілізований з січня 2015 року.
Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. Під час призначення субсидії особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції, та/або  членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються: 
- отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції грошове забезпечення та інші виплати і види соціальної допомоги, що здійснюються працівникам правоохоронних органів військовослужбовцям та працівникам Збройних Сил, Національної Гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового, начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, іншим працівникам утворених відповідно до закону військових формувань;
- отримана ними у період та/або після безпосередньої участі у проведенні антитерористичної операції благодійна допомога незалежно від розміру та джерела походження.
13. Люди побоюються, що дані про їхній майновий стан, які потрібно вказувати у деклараціях для отримання субсидій, будуть тим чи іншим чином використані проти них співробітниками Державної фіскальної служби. Чи планують органи соціального захисту обмінюватися інформацією про доходи і майно громадян з фіскалами, зокрема чи передаватимуть таку інформацію до ДФС?
На запит органу соціального захисту населення ДФС надає інформацію про доходи громадян. При цьому надання будь-якої інформації до ДФС не передбачено.
 14. Я прописаний у квартирі один, але проживаю в ній з сім’єю. У такому разі в заяві на субсидію мені вказувати усіх членів сім’ї, чи тільки себе? І ще одне запитання. Якщо я оформлю субсидію, а в майбутньому у мене покращиться матеріальний стан – як я зможу відмовитися від субсидії?
Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. При заповненні декларації слід надавати відомості про зареєстрованих осіб. 
 Для відмови від призначення житлової субсидії необхідно звернутися до органу соціального захисту населення з заявою про відмову від участі в програмі житлових субсидій.
15. Яку суму доходу вписувати в декларацію? У роз’яснені сказано так: сума доходу мінус податок з доходів фізосіб. А чи враховувати єдиний соцвнесок і військовий збір, а також пільгу, яку отримують при нарахуванні зарплати, і тільки після відмінусування якої вираховується податок з доходу фізосіб? Чи, може, в декларації писати суму доходу, що отримана на руки?
Для призначення субсидії враховуватимуться доходи без податку з доходів фізичних осіб за попередній календарний рік у новому зразку декларації сума доходу не вказується, лише вид доходу та джерело.
 16.У квартирі фактично проживає дві людини, а дві мої доньки вже 10 років мешкають за кордоном. При оформленні субсидії (по-новому) вимагають відповідні довідки. Що робити? Я і моя мати – пенсіонери (отримуємо 1107 грн. та 1200 грн.).
Субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги. У разі, коли обсяг споживання води, газу, електроенергії вимірюється індивідуальними засобами обліку, субсидія розраховується, виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично в ньому проживають, на підставі рішень районних держадміністрацій та виконавчих органів міських рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку).
Таким чином, у Декларації має бути зазначено інформацію про всіх зареєстрованих осіб (у примітці можна зазначити, що конкретна особа не проживає), а у заяві відмітити необхідність розгляду питання комісією (за наявності засобів обліку послуг).
За відсутності засобів обліку комунальних послуг питання щодо нарахування плати на фактично проживаючих осіб, необхідно вирішувати з організаціями, що надають споживачеві вказані послуги, шляхом зняття нарахувань з особи, яка відсутня тривалий час.
17. Які дані в декларацію вносити фізичним особам підприємцям? 
Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.
18. Що робити, якщо я економила і у мене на рахунках організацій надавачів послуг залишилися невикористанні кошти перерахованої субсидії.
Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли  вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її  фактичну  вартість. Сума субсидії, яку управлінням соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником, як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства,  на наступні розрахункові періоди.

 

Категорія: Газета № 96-97 26.11.2015 | Переглядів: 281 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Листопад 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz