Неділя, 18.02.2018, 23:10
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2016 » Вересень » 1 » Про все
09:48
Про все

Освіта району – нa старті

Наше завдання – кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого загалу, бо кожна дитина, незалежно від її здібностей, має право на успіх в житті, на максимальне розкриття власних здібностей, яке може запропонувати якісна освіта.
Міністр освіти Лілія Гриневич
Напередодні початку нового навчального року відбулася колегія відділу освіти райдержадміністрації. Участь у ній взяли керівники навчально-виховних закладів, працівники методичного кабінету, заступник голови райдержадміністрації  Тетяна Фільчук. З інформацією про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти у минулому навчальному році та завдання на наступний навчальний рік виступила начальник відділу освіти Майя Мельник.  Доповідач, зокрема, зазначила, що станом на 1 вересня 2016 року у 32 дошкільних навчальних закладах буде виховуватися 1059 дітей. Проте  перевантажені дітьми дошкільні навчальні заклади Теофіпольського ДНЗ №1 та №3, Кунчанського та  Базалійського ДНЗ, тут існує черга на влаштування дітей. Хоч у 2015 році  відкрито групу у Волице-Полівському ДНЗ, ДНЗ №3,  до 1 вересня планується відкриття додаткової групи в Кунчанському ДНЗ, але через відсутність додаткового фінансування неможливо на даний час відкрити додаткові групи в Теофіполььских ДНЗ №1,3.
До початку навчального року всі заклади готові. Найкраще підготувались Теофіпольський ДНЗ «Бджілонька», Теофіпольський ДНЗ «Білочка»,», Волице-Полівський, Кунчанський,  Кузьминецький, Шибенський , Воронівецький та Поляхівський ДНЗ. Однак повільно вирішується питання комп’ютеризації дошкільних закладів, є лише  13 ПК, залишається 64 % дитячих садків, переважно сіль-ської місцевості, які не забезпечено комп’ютерами та 2% дошкільних начальних закладів, які підключено до мережі Інтернет. 
 Далі Майя Олександрівна зробила глибокий аналіз розвитку  загальноосвітніх навчальних закладів,  це 32 школи та 2 позашкільних заклади освіти.  У 2016/2017 навчальному році в загальноосвітніх навчальних закладах навчатиметься 2879 учнів (на 72 менше минулого року), в тому числі 307 першокласників. Навчально-виховний процес зді-йснюють 648 педагогічних працівників, з яких 525 (81%) працюють у загальноосвітніх, 107 ( 17%) у дошкільних, 16(2,4%) у позашкільних навчальних закладах. Зменшилася кількість працюючих пенсіонерів – з 24 до 16 (3,0%). В районі продовжують функціонувати 11 шкіл з малою наповнюваністю учнівського контингенту. З них: 1 школа І ст. із наповнюваністю до 10-ти учнів, 5 шкіл І-ІІ ст. мають наповнюваність до 40 школярів, 5 шкіл І-ІІІ ст. – до 100. Проектна потужність шкіл використовується в середньому на 52,1 %. Тож процес оптимізації незворотній, але, як зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, запровадження опорної школи і пониження статусу шкіл-філій можливо тільки за умови організації якісного підвезення дітей, що передбачає наявність автобусів і відремонтованих доріг.
4 серпня цього року Колегія Міністерства освіти і науки України затвердила 13 оновлених та «розвантажених» навчальних програм для школярів 1-4 класів, які застосовуватимуться  в  молодшій школі вже з 1 вересня.  Зміни включатимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей тощо.  
 Доповідач зупинилася і на проблемі системного вдосконалення в ЗНЗ району, особливо в сільських школах, допрофільної та профільної освіти. Але для її реалізації  школа повинна мати відповідну матеріальну базу, лабораторії, майстерні, сучасне комп’ютерне забезпечення,   підручники, добре підготовленого учителя. А головне - дітей.  Отож питання, якою буде доля сільської школи, залишається від-критим.        
Упровадження ЗНО в освітню систему держави дає змогу реалізувати принцип «рівний доступ до якісної освіти». Незалежне тестування дає можливість побачити якість знань випускників,   результати нав-чальної діяльності кожної школи та її педагогів
За показниками якості навченості по Хмельницькій області Теофіпольський район займає за результатами ЗНО 2016 року:
- 11 позицію з української мови (50,8%)
- 6 позицію з історії України (50,7%)
- 14 позицію з математики (44%)
 Незважаючи  на складну ситуацію із фінансуванням у всіх навчальних закладах завдяки підтримки батьків, спонсорів проведено поточні та капітальні ремонти, поновлено матеріально-технічну базу. Тож Майя Мельник висловила вдячність за турботу про галузь, найперше, голові районної державної адміністрації Юрію Маєвському, його заступникам, голові  районної ради Андрію Петринюку.  Відзначила, що особливої подяки заслуговує директор ТОВ «Нива» Лідія Самойлюк, адже  виділила  588, 1 тис. грн на капітальний ремонт котельні Поляхівського НВК. Суттєва допомога надійшла від директора філії «Рідний край» ПРАТ «Зернопродукт  МХП» Володимира Прокопчука, генерального директора ТОВ «Україна-2001» Вадима  Лейві та всіх керівників відділків господарства; від директора ТОВ «Святець» Василя Мастія, голови СГВК «Кузьминці»  Сергія Сапсая, голови  ФГ «Кунчанський»  Володимира Пицюка, голови ФГ «Адам» Леоніда  Стецюка, голови ФГ «Карабіївське» Миколи  Іванюка, підприємців Володимира Шуляка, Михайла  Тєнєнєва, В’ячеслава Шведи, Володимира Мельничука та багатьох інших керівників підприємств та підпри-ємців. За сприяння народного депутата України Андрія Шиньковича закуплено нові меблі в кілька дитячих садочків та шкіл.
Проводиться робота з підготовки котельного господарства до роботи в осінньо-зимовий період. На виконання невідкладних приписів здійснено комплекс протипожежних заходів, зокрема виміри опорів ізоляцій та очистка димоходів і вентиляційних шахт, на що заплановано близько 30 тис.грн.
В районі реалізовується програма забезпечення підвезення учнів та вчителів до навчальних установ, що сприяє підвищенню якості освіти та раціональному використанню бюджетних коштів. Забезпечується підвіз 289 учнів із 25 населених пунктів до 11 навчальних закладів шкільними автобусами, 38 дітей підвозиться в ДНЗ. На сьогодні на балансі відділу  нараховується 13 шкільних автобусів, 2 з них  потребують капітальних ремонтів. У серпні  проведені відкриті торги по закупівлі нового автобуса за принципом (70/30).
Аби покращити якість освіти, необхідно здійснити наступні заходи:
- створення опорних шкіл;
- розширення мережі  гуртків позашкільних навчальних закладів та максимальне залучення дітей до позашкільної освіти із сільської місцевості,
- розроблення програм розвитку кожної школи, кожного дитячого садка, 
- забезпечення підключення дошкільних та позашкільних навчальних закладів доступом до мережі Інтернет, а ЗНЗ – до швидкісного інтернету, 
- оновлення матеріально-технічної бази шкіл,
- відкриття додаткових груп у дошкільних навчальних закладах, де є черга у влаштуванні дітей, 
- зменшення споживання газу за рахунок проведення комплексних енергозберігаючих заходів.
Виступила і голова районного комітету профспілки працівників освіти Ніна Киричок.  Привітала освітян з початком нового навчального року, побажала натхнення, успіхів та задоволення від роботи, оголосила  переможців огляду-конкурсу підготовки навчальних закладів. Отож, на першому місці  Поляхівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст-колегіум», Гальчинецька  ЗОШ І-ІІІ ст., Святецька ЗОШ І-ІІІ ст., Човгузівська ЗОШ І-ІІ ст., Волице-Полівський ДНЗ, Теофіпольський ДНЗ №2 та № 3. На другому місці – Теофіпольський НВК ЗОШ І ступеня-гімназія, Новоставецька  ЗОШ І-ІІІ ст., Кунчанська ЗОШ І-ІІ ст., Волицька ЗОШ І-ІІ ст.,  Карабіївська ЗОШ І-ІІст., Вороновецький, Кунчанський ДНЗ. На третьому місці -  Волице-Полівська ЗОШ І-ІІІст.,  Шибенська ЗОШ І-ІІІст.,  Строковецька ЗОШ І-ІІ ст., Михиринецька  ЗОШ І-ІІ ст., Новоставецький,  Кунчанський ДНЗ.
В обговоренні виступили директор Теофіпольського НВК ЗОШ І ступенів-гімназія Лілія Лаган, завідуюча Новоставецьким ДНЗ Галина Медвідь, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Фільчук. У роботі колегії взяв участь і головний інспектор РС ГУ ДСНС у Хмельницькій області Дмитро Кадай, наголосив на важливості дотримання правил протипожежної безпеки. 
Привітав освітян  і голова районної організації політичної  партії «За конкретні справи» Володимир Довжук, презентував від імені співголови партії, народного депутата України Андрія Шиньковича подарункові набори шкільного приладдя всім першокласникам  шкіл району.
Галина Тебенько

 

Категорія: Газета № 69-70 1.09.2016 | Переглядів: 151 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz