Субота, 20.01.2018, 17:44
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2017 » Листопад » 16 » Селянському роду - нема переводу
10:40
Селянському роду - нема переводу

Напередодні  Дня працівників сільського господарства так і хочеться промовити високі, натхненні слова про трудівників полів та ферм, про тих, хто на передовій одвічної боротьби за врожай, прирости та надої. Бо ж віддали ці працьовиті люди свою долю рідній землі, а в Україні це завжди постійна важка праця, подолання, боротьба з нескінченними труднощами. Не кожному це під силу. А що ми без хліба?  Не будемо лукавити:  не виживемо! То ж тим більш цінний їх труд, їх зусилля, щоб у нас на столі був хліб та до хліба. Хай  же благословенними будуть руки, які обробляють благодатний грунт, допомагають насінню прорости,  плекають ниви та збирають щедрий урожай!
Щоб щедро колосились ниви
Такі слова у повній мірі можна віднести до працівників ФГ «Кунчанський», яке очолює Володимир Пицюк. Господарство невелике, обробляють тут 1300 гектарів землі, розвивається і рослинництво, і тваринництво. Та, що дуже важливо для Кунчі та Дмитрівки, де разом проживає 950 чоловік, в «Кунчанському» працює 85 людей, а в сезон – 121.
- Як на мене,  - каже, - то головне, щоб зберегти наші села, щоб люди мали роботу, щоб діяли соціально-культурні об’єкти. Треба ж так міркувати: от вирощуємо ми високі врожаї, хоч затрати зростають, та прибуток є, але працюємо ми не заради суто прибутку, а заради того, щоб покращувати умови життя людей, які віддали нам в оренду свої земельні паї. Все має бути в комплексі, все має зводитися до одного – зберегти та відродити українське село, колиску нації.  Бо яка ж Україна без села? З такими грунтами, як у нас? Можливо, хтось  має інше на меті – на високопродуктивній  техніці може працювати лише кілька механізаторів,   і рільничих бригад може не бути.  А де решті людей заробити на прожиття? Всі підприємцями не стануть, на заробітки не виїдуть. Та й там непросто. Треба кожному дбати, щоб наша Україна розвивалася, щоб люди працювали тут, на своїй рідній землі. Якщо дехто з українських політиків хоче, щоб українські села були знищені, а натомість створити резервації,  ми, аграрії, патріоти, не повинні цього допустити.
То ж ФГ «Кунчанський» постійно підтримує громаду. За кошти господарства ремонтуються дороги, утримується водопровідна мережа, збирається та вивозиться сміття, впорядковується сміттєзвалище, підтримуються соціально-культурні об’єкти – школа, дитячий садок, ФП, сільський будинок культури та бібліотека, Теофіпольський районний центр соціальної реабілітації для дітей-інвалідів. Підтримує господарство і місцеву церкву, от нещодавно замінили куполи.
Пригадав голова, як починав хазяйнувати, коли 4 грудня 2000 року на загальних зборах вибрали його селяни керівником фермерського господарства. Які тоді були важкі часи! Був борг по зарплаті, п’ять років його гасили. Були проблеми з постачанням пального, засобів захисту, запчастин, не було техніки, та й коштів не вистачало. Навіть стояло питання: чи виживе «Кунчанський», чи його розділять між святецьким та теофіпольським агропідприємствами? В Кунчі не працював  дитячий садочок, дороги були такі, що підвода могла перекинутися. 
- Та крок за кроком, - продовжує, - ми ставали на ноги. Запустили інтенсивне рослинництво, запроваджували передові технології, дотримувалися сівозміни, хоч доводилось і техніку наймати. Одночасно підтримували соціальну інфраструктуру, висипали дороги. На сьогодні саме рослинництво є основною складовою нашого  господарства. Сіємо озимий ріпак, озиму пшеницю, ярий ячмінь, горох, овес, цукрові буряки, кукурудзу на силос та зерно. При використанні сучасних агротехнологій, вважаю, потрібен баланс між внесенням органічних та мінеральних добрив. З 2005  року ми не спалюємо солому, вважаю, це шкідництво по ставленню до землі, ми її подрібнюємо, вносимо у грунт бактерії для мінералізації. Як результат, збираємо високі врожаї, ранні зернові дали по 67,5 цнт/га, цукрові буряки – по 605 цент/га, кукурудза – 85 цнт/га. Розвиваємо  і тваринництво, хоч це  затратна галузь, а дотацій же практично немає. От у 2016 році ми заплатили 135 тисяч гривень ПДВ, а в цьому році вже 1 мільйон гривень, а повернули нам лише 40 тисяч. Але що то за господарство без тваринництва! Є в нас молочна ферма, в цьому році завершили її  реконструкцію, встановили молокопровід, утримуємо 108 корів, добовий надій на сьогодні становить 15 літрів на корову. У 2018 році плануємо наростити стадо до 150 корів, наш молочний комплекс розрахований на 200 корів. Тут, в Кунчі, ремонтуємо телятник на 100 голів, в Дмитрівці утримуємо ще 200 голів молодняка. Звісно, потрібно думати, які напрямки тваринництва можна розвивати в наших умовах, коли є ризики спалаху африканської чуми свиней, можливо, вівчарство.
Що ж до державної політики до сільського господарства, то Володимир Володимирович, як керівник агропідприємства з досвідом, як голова ради сільгоспвиробників Теофіпольського району, вважає, що держава повинна диференційовано підходити до підтримки сільгоспвиробників – холдингів, середніх агропідприємств, фермерських господарств. Щоб не було так, комусь -мільярди, а всім іншим – нічого. Та й проблема продажу земель сільськогосподарського призначення штучно надумана, земля повинна бути товаром, тільки ціна має бути адекватною.
А найбільшою цінністю фермерського господарства голова по праву вважає його трудівників, бо ж саме завдяки їх працьовитості, природній мудрості, невсипущій працездатності колосяться ниви, збирається добрий урожай.
- У нас працюють прекрасні люди, - з гордістю промовляє, - це механізатори Дмитро Гаврилюк, Олександр Висоцький, Микола Олійник, Анатолій Ліщук, Павло  Камінський, Сергій Кухарчук,  Василь Ляшук, бульдозерист Петро Бишук, енергетик Петро Савчук,  водії Михайло Олійник, Григорій Лєбєдєв, Василь Крисюк, Геннадій Бас, Олександр та Андрій Цимбалюки, бригадир тракторної бригади Валентин Приходько, завгаражем Петро Ткач, головний інженер Олексій Чубій, головний агроном Олександр Дзюб’юк, заступники голови по тваринництву Віктор Квасюк та Сергій Загорчук, головний зоотехнік Лідія Гомілко, завфермою Алла Олійник, доярки Світлана Блажевич, Майя Перій, Оксана Деруженко, Галина Бондар, Людмила Олійник, Світлана Квасюк, Віра та Михайло Свіргуни, Алла Шевчук, Людмила та Сергій Добрикови, Наталія Кухарчук, Анатолій Цибуля, механізатор Петро Крисюк,  тваринники з ферми у Дмитрівці Алла Олійник, Марія Дідур, Михайло Кухарчук, пасічник Олександр Кухарчук, бригадири рільничих бригад Оксана Цісар та Олена Гаврилюк, їздові Валерій Бондар, Роман Мінасян, Михайло Васнєв, Олексій Гуменюк, будівельники Петро Репецький, Василь Мартинюк, Іван Буяр, Валентин Репецький, електрогазозварювальник Анатолій Нечипорук, завскладом Олексій Олійник, працівники зернотоку Олександр Мартинюк та Олександр Рак, ремонтної майстерні Андрій Луцик та Василь Демцун, головний бухгалтер Іван Олійник, головний економіст  Катерина Давидюк, працівники бухгалтерії Алла Данилюк, Ніна Ляшук, Антоніна Ткачук, Людмила Стасюк , охоронці Олександр Сторожук, Віктор Ліщук, Сергій Цісар, Юрій Квасюк, Володимир Кондратюк, Анатолій Вас-нєв, інженер з охорони праці Михайло Михальчук. Ще у нас круглорічно працює їдальня господарства, у сезон харчування триразове, то ж смачні страви тут готують кухарі Марія Ліщук, Василь Олійник, Зоряна Перій, Валентина Клименко, а завгосп тут Олександр Шмигун. Всіх перелічити не можу, бо й всі інші наші працівники заслуговують на повагу та визнання. Ще ж хочу згадати та подякувати за під-тримку моєму доброму старшому пораднику, ветерану сільськогосподарської галузі Миколі Степановичу Ковальчуку. 
То ж нехай не переводиться селянський рід на кунчанській землі, а праця відданих їй трударів буде гідно поцінованою! Велика вам подяка за любов до землі, за терпіння та витримку! Щастя вам, злагоди в кожну домівку! 
Галина Тебенько

 

Категорія: Газета № 91-92 16.11.2017 | Переглядів: 58 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz