Субота, 20.01.2018, 18:03
Життя Теофіпольщини
Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту
Архів записів
Головна » 2016 » Лютий » 4 » Все про контрактну службу
11:36
Все про контрактну службу

Пройшло два роки звідтоді, як наша держава захищає свій суверенітет від військової агресії недружнього сусіда. Звичайно, що значну роль у захисті своєї країни від злочиних посягань відіграють контрактники. Що змінилося за останній період стосовно проходження військової служби за контрактом? Які відміності нинішнього набору у «контрактне» військо на відміну від попереднього? У чому полягає специфіка несення такої служби сьогодні, її перспективи та роль у захисті держави?ПРИВАБЛИВО. ПРОФЕСІЙНО. ПОЧЕСНО.

Про це розмова з бойовим офіцером, учасником АТО, військовим комісаром Теофіпольського районного військового комісаріату підполковником Василем Кубіним (на фото).
- Розкажіть, будь-ласка, у загальних вимірах про набір громадян Укарїни на військову службу за контрактом у Збройних Силах України. 
- З метою виконання завдань та відновлення боєздатності Збройних Сил України районний військовий комісаріат проводить набір громадян України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом і резерву Збройних Сил України, до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Повітряних сил та інших військових частин на посади рядового, сержантського та старшинського складу.
Військовослужбовцям ЗбройнихСил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 тис.грн.-14 000 тис.грн., одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплати грошової допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України, компенсація за винайм житла до 2500 тис.грн.
- Які критерії (вимоги) щодо укладення контракту для проходження вій-ськової служби у Збройних Силах України?
 - На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний від-бір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби:
- особи рядового складу, які проходять строкову військову службу або вій-ськову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, громадяни призовного віку, які мають вищу освіту, професійну-технічну, повну або базову загальну середню освіту, військовозобов’язані, резервісти, які не мають військових звань сержантського, старшинського і офіцерського складу, та жінки з відповідною освітою, віком від 18 до 40 років, - на військову службу за контрактом осіб рядового складу;
На сьогодні під час дії особливого періоду граничний вік призову збільшується до 60 років – тобто, до терміну перебування війсь-ковозобов’язаних у запасі.
- Які строки укладання контрактів?
- Для громадян України, які приймаються на військову службу за контрактом та призначаються на посади, установлюються такі строки військової служби в календарному обчислені:
- для осіб рядового складу – 3 роки;
- для осіб сержантського та старшинського складу – від 3 до 5 років.
Для громадян, які приймаються на військову службу  за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.
- Відомо, що існує ще й  6-місячний контракт. Які особливості цього виду служби?
- Для військовослужбовців строкової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, осіб звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк шість місяців.
У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково. (ст.23 ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу»).
- А якщо особи бажають навчатися в навчальних закладах, а контрактна служба є перешкодою цього? Як бути в такій ситуації?
- У цьому плані теж все передбачено, бо Конституція України гарантує кожному громадянинові право на освіту. То ж особи, рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та продовжили строк військової служби за новим контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих навчальних закладах, вій-ськових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.
Тому після завершення першого контракту військовослужбовці, які продовжили строк військової служби за новим контрактом, можуть безкоштовно отримати вищу освіту (спеціальність). (Пункт 172 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України).
- Є випадки, коли окремі керівники деяких підприємств чи то організацій звільняють людину з роботи, якщо вона несе військову службу. А відомо, що місце роботи повинно ж  зберігатися…  
- За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та введення воєнного стану на строк до дня фактичної демобілізації, зберігається місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на під-приємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. (ст. 119 «Кодексу законів про працю України»).
- Які ще передбачені бонуси за підписання контракту? 
- Військовослужбовцям, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом, виплачується грошова допомога у таких розмірах:  особам рядового складу – вісім мінімальних заробітніх плат (11024 грн.); особам сержантського і старшинського складу – дев’ять мінімальних заробітніх плат – (12402 грн.);  особам офіцерського складу – десять мінімальних плат (13780 грн.)(Постанова Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406).
Починаючи з 2016 року, військовослужбовцям виплачується доплата за безпосереднє перебування в зоні антитерористичної операції в сумі 3 мінімальних заробітних плат (4134 грн.)
Дякуємо, Василю Васильовичу, за таке детальне роз’яснення переваг військової служби за контрактом.
Вл. інф.

 

Категорія: Газета № 9-10 4.02.2016 | Переглядів: 784 | Додав: Korespondent_g | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Погода
Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Друзі сайту
 • Теофіпольська районна рада

 • Теофіпольська селищна рада

 • Теофіпольська районна державна адміністрація

 • Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Новини України
  Copyright MyCorp © 2018Зробити безкоштовний сайт з uCoz